Protože mám pětiletou dceru a dvouletého syna a patříme mezi aktivní rodiny, vyzkoušela jsem během své mateřské éry už spoustu kočárků. Některé jsme pořídili sami, jiné podědili a několik jsem jich mohla vyzkoušet u svých kamarádek při společných procházkách. A tak mám určité porovnání, díky kterému dokážu poměrně spolehlivě odhadnout, který kočárek bez problémů zvládne náročný terén, městské dlažební kostky, anebo tak maximálně naleštěnou podlahu v nákupním centru.

Je designový a přitom praktický

Když jsem dostala možnost otestovat na vlastní pěst nový kočár prestižní švédské značky Thule, měla jsem z toho upřímnou radost. Můj syn Eda, kterému je teď dva a půl roku, už nám z miminkovských golfek vyrostl a se svými patnácti kily potřeboval sportovní kočár, který bude především prostorný a pohodlný. A my jako rodiče jsme si zase představovali sporťák s odolnými koly a nepromokavým povrchem, se kterým se nebudeme bát vyrazit třeba na horskou túru, kde je třeba překonat tu a tam i nějaký kopec, kořen, kamení nebo štěrkovou cestu. Navíc jako milovnice módy a designu jsem se zatetelila blahem, když mi kurýr doručil nový Thule Urban Glide 3 a já se na vlastní oči přesvědčila, jak je stylový a krásný. Můj muž pak ocenil neutrální a unisex světlou modrošedou barvu v kombinaci s černými prvky.

Nové kočárky Thule prošly vylepšením právě i co se týká barev. Tříkolový Thule Urban Glide 3 je k dispozici v olivově hnědé, modrošedé (tu máme my) a černé, zatímco čtyřkolová varianta nabízí krémově béžovou, modrošedou a černou. Všechny černé tkaniny jsou vyrobeny metodou barvení ve hmotě, kdy je barva přímo součástí vlákna, což šetří 80 % spotřeby vody ve srovnání s běžným procesem barvení, což ocení všichni ekologicky smýšlející rodiče.

Skladný kočárek na cesty

Tři kola jsem u kočárku zkoušela poprvé. Thule sice nyní přichází se zajímavou modernizací a poprvé představuje i variantu se čtyřmi koly (typ Thule Urban Glide 4kolový), která slibuje dobrodružství, styl a pohodlí pro moderní rodiny. Mně ale domů na vyzkoušení přišla legendární „tříkolka“, která se naší rodině osvědčila jako naprosto ideální vzhledem k tomu, že jsme často na cestách.

Jaké hlavní přednosti kočárek má? Jak už jsem zmínila, důležitá je pro mě nejen funkčnost, ale především dostatečná šířka sedací plochy, aby mělo dítě opravdové pohodlí a zvládlo tak bez pláče i několikahodinovou cestu naučnými stezkami. K tomu slouží i lehce nastavitelný sklon sedačky– batole může pohodlně sedět a pozorovat okolí, a když na něj přijde únava, stačí jedním pohybem zatáhnout za poutko a dítě si může vleže schrupnout. Vestavěná opěrka pro nohy je pak samozřejmostí. Pokud máte menší dítě, s přídavnou korbičkou Thule Urban Glide Bassinet vytvoříte navíc během okamžiku ze sporťáku pohodlný kočárek pro miminka.

Dostatečná ochrana před sluncem a deštěm

Co mě opravdu příjemně překvapilo, je dostatečně velká stříška s odvětráváním a ventilačním panelem, což rodiče i jejich děti ocení hlavně v teplých nebo naopak deštivých a větrných dnech. Dá se přitom velmi snadno sklopit a vy tak na dítě vidíte. Právě snadné ovládání a odlehčená váha kočáru je něco, z čeho jsme byli oba s manželem nadšení.

Odolná kola zvládnou i písek

Testovat kočár jsme vyrazili nejprve k pískovému jezeru Lhota, kde to dobře známe a víme, že terén je tam obzvláště pro kočárky docela náročný. Ne všechna kola zvládnou hluboký písek a kořeny borovic, které přesahují i na cestu. V létě jsem byla svědkem toho, jak některé maminky na pláži složitě zápasily s tím, aby se jejich golfky na písku vůbec rozjely. Jedné z nich dokonce kolečko vlivem horka prasklo a kočár byl tak nepojízdný. Thule Urban Glide 3 s velkými gumovými koly ale zvládl tenhle terén na jedničku. V případě potřeby si navíc kola můžete ufouknout, aby byla měkčí a snadněji se terénu přizpůsobila.

V terénu je také důležité aretovat přední kolo, což vám pak jízdu ještě výrazně usnadní.

Kočár ideální pro milovníky běhání

Druhý den jsme vyrazili za sportem. Zvolili jsme betonovou běžeckou trať, našeho Edu usadili do kočáru a odstartovali jsme pět kilometrů v poklusu. Pětiletá dcera přitom jela na kole. Co musím vyzdvihnout je, že Thule má tak velký prostor mezi zadními koly, že s ním jde běhání samo. O kola nemusíte zakopávat, prostě se jen chytnete pohodlného gumového madla a běžíte. Díky tomu, jak je kočár ultra lehký, jsem i se svými padesáti kily zvládla pohodlně ho strkat před sebou a přitom si užívat radost z pohybu. Díky praktickému umístění druhé brzdy na madle (ta první – parkovací – je klasicky dole) si snadno přibrzdíte kočár například při jízdě z kopce, kdy hrozí, že se kočár nekontrolovatelně rozjede. Snadno ho tak můžete i při běhu ovládat jednou rukou a aktivovat brzdu, kdykoliv si to terén žádá. Přední otočné kolo navíc díky aretaci snadno zafixujete, takže vám nebude uhýbat do stran a jízda při běhu bude stabilnější.

Úložný box pro všechny svačinářky

Dalším velkým plusem u kočárku je prostorný box na podvozku z černého nepromokavého textilu, kam schováte nejen všechny možné lahvičky, ovocné kapsičky, náhradní oblečení nebo pláštěnku na kočár, ale klidně i běžecké boty nebo in-line brusle! A dokážu si představit narvat tam i běžný nákup, místa je tam vážně dost. Kočárek nezklamal ani v případě naložení do kufru auta – jeho složení je intuitivní a rychlé. Už se těším, až zase vyrazíme na nějaký delší výlet, kde nám kočárek Thule Urban Glide 3 bude dělat spolehlivého parťáka.

O Thule

Společnost Thule byla založena ve Švédsku v roce 1942. Pod heslem Bring your life nabízí Thule celosvětově širokou řadu prémiových produktů pro aktivní lidi, kterým přináší to, na čem jim záleží nejvíce – bezpečnost, praktičnost, styl. Thule navrhuje a vyrábí střešní nosiče, nosiče kol, střešní boxy, zavazadla, pouzdra na počítače a fototechniku, sportovní tašky a batohy. Dále Thule nabízí dětský sortiment, jako jsou dětské cyklosedačky, městské i sportovní kočárky a multifunkční sportovní vozíky. Produkty jsou prodávány ve více než 138 zemích světa. Značka Thule je největší značkou Thule Group. Více info na www.thule.com

Zdroje:

Autorská recenze

www.thule.com