Od různých expertů i expertů amatérů se můžete dozvědět, že pokud chcete přivábit muže, musíte být nedostupná. Je to ale pravda? A co to doopravdy znamená? Je důležité naučit se být trochu potvora. A tím není myšleno dilina, která se nechá vydržovat nebo je jakkoliv zlá. Být potvora je sexy, pokud to uděláte chytře.

Nedostupnost

Jsme pouze lidi a často se soustředíme na to, co nemáme. Ve vztazích pak často bohužel dochází k tomu, že zjistíme, co máme až ve chvíli, kdy o to přijdeme. Nedostupnost je skvělý nástroj, pokud je užívána s mírou a bez touhy někoho manipulovat. Jde v jednoduchosti o to, že si udržíte vlastní hranice, čas sama pro sebe, osobní prostor a také ten fyzický. Ovšem nic není dobré přehánět, dlouhodobá nedostupnost může vést dost dobře také ke ztrátě zájmu.

Vlastní život

Jedná má kamarádka ve svém už bývalém manželství dodržovala pravidlo, že měla přátelé, které měla mimo partnera a nechtěla se stýkat s nimi a s ním dohromady. Chtěla si tím zkrátka udržet vlastní život i mimo manželství. Jestli to vedlo k rozvodu, těžko říct, ovšem v něčem s ní musím souhlasit. 

Dělat všechno společně s partnerem a stýkat se pouze se společnými kamarády může být někdy neudržitelné. Je důležité, aby se ve vztahu udrželo jak to ,,my”, tak to jednotlivé ,,já a ty”. To znamená, že je stejně podstatné mít společné aktivity, koníčky a přátelé, jako si udržet i vlastní zájmy, který třeba ten druhý úplně vášnivě nesdílí. Pokud váš partner nerad chodí na golf ale vy to milujete, nesnažte si aktivitu odpírat. Pokud se zrovna partnerovi nechce jít na koncert ale vám ano, běžte sama nebo s kamarádkou. Mít vlastní život a nespoléhat se jen na druhého člověka je nejen přitažlivé, ale také důležité pro nás samotné. 

Naučit se říkat ne

My ženy jsme od přírody poněkud nerozhodné a často snadno ovlivnitelné. Není ale nic přitažlivějšího než silná a nezávislá žena, která je vyrovnána s vlastní frustrací. Pokud se vám něco nelíbí, řekněte ne. Pokud s něčím nesouhlasíte, ozvěte se. Nesnažte se nikdy nikoho překřikovat ani mu měnit názor ale jednejte asertivně. 

Vyvíjejte se

Znám mnoho lidí, kteří v pětadvaceti letech mají pocit, že už všechno znají. Tito lidé nejraději radí ostatním, často se ale zaseknou v jednom bodě a odmítají se vyvíjet dál. Učte se, studujte, pozorujte a hlavně naslouchejte. Když vám někdo předkládá názor, který se liší od toho vašeho, nezahazujte ho hned. Snažte se ho vyslechnout a pochopit.

Nebojte se

Mnoho žen okolo mě má pocit, že strachem a tím, že muži ukážete, že se bojíte, v něm vzbudíte sympatie. Dělat chudinku může fungovat, nikoliv však udržitelně. Znovu tu platí, že většina dospělých a silných mužů nechce rozpadlou chudinku, která se bojí udělat krok do neznáma. Je sexy, pokud si řeknete, co chcete, vezmete občas iniciativu do vlastních rukou a nebudete se bát ozvat se nebo prosadit. 

Naivita není hot

Pokud si myslíte, že jednou přijde princ s bílým lipicánem, který vás bude bezmezně milovat a zajišťovat po celý život jen tak, možná dojdete zklamání. Vztahy jsou těžká dřina a vím, o čem mluvím. Pokud má vztah fungovat, je třeba se celý život učit, naslouchat, vnímat a komunikovat. Dělání různých kompromisů a hledání společných cest ke vztahům patří. Odměnou ovšem může být obrovská, pevná a silná láska, která trvá desítky let. 

Poslouchejte a odpovídejte

Všímám si toho, že někteří lidé tíhnou k tomu, být posluchači, jiní zase vypravěči. Málokdo ovšem umí dojít k balancu a zvládnout oboje. Snažte se druhým lidem naslouchat jejich ušima. To znamená, že jejich slova nebudete přirovnávat k vlastnímu životu a zkušenostem, ale k těm jeho. K tomu, co ten, s kým konverzujete zažil nebo mohl zažít. 

Zároveň se ovšem snažte jít konverzaci napřed. Na otázku, jak se máte, se snažte odpovědět nějak originálněji, než ,,dobře” nebo ,,nic moc”. A naopak místo otázky, jak se druhý má, zkuste vymyslet něco specifičtějšího. Zeptejte se například, co dnes udělalo partnerovi radost, co ho dnes pobavilo nebo jestli ho napadlo něco zajímavého. 

Pěstujte vášeň

Mluvím z vlastní zkušenosti, když říkám, že láska po mnoha letech opadnout rozhodně nemusí. Co ale opadnout může, je vášeň a erotika, obzvláště při společném bydlení.

Moje matka mi kdysi poradila velmi zajímavou věc. Vášeň vzniká ve chvíli, kdy vám ten druhý člověk chybí. Nikolik ve chvíli, kdy jste vedle sebe 24 hodin denně. Tím se vracíme k tomu, že je dobré mít i vlastní život mimo partnerství. Vyrazit na víkend nebo skleničku s kamarádkou, navštívit sama rodiče nebo prarodiče, nebo si zkrátka vyrazit na rande sama se sebou. Nejenže si s partnerem začnete chybět, budete mít i něco, co jste nezažili spolu a můžete si navzájem vyprávět. 

Buďte zvědavá

Být konzerva, vyhýbat se novým příležitostem a zážitkům, bát se dobrodružství a všeho neznámého. S takovým přístupem k životu se nejen těžko hledá, ale také těžko udržuje jakýkoliv partnerský vztah. Nebojte se vyzkoušet nové aktivity, sporty, navštívit nové podniky nebo státy a běžte dobrodružství trochu naproti. Nikdo ještě totiž neměl zážitek z toho, že něco neudělal. Nebo tak nějak to v tom citátu je…

Zdroje: autorský text, https://www.hindustantimes.com/lifestyle/relationships/10-things-men-find-attractive-about-women-101663144399190.html https://www.wikihow.com/Attract-Guys