Nefunkční zámek versus ořezávátko

Ortel v takových diskusích bývá jasný: muž s „více zkušenostmi“ je borec, který se vyzná, podobně zkušená žena je však děvka. Bez špetky studu. Ženy se přece mají stydět, ne?! Tak je to přirozené. Kromě toho, klíč, který odemkne spoustu zámků, je skvělý klíč, kdežto zámek, který může být odemčen kdejakým klíčem, je úplně na nic. Toto běžně užívané přirovnání pohlíží na sex, jak jinak, jako na pouhou penetraci. Hlavně je to ale nesmysl, protože totéž můžeme říct o tužkách: Tužka (penis), která byla ořezána spoustou ořezávátek, už asi nebude moc dobrá a funkční; oproti tomu takové ořezávátko, které ořezalo už spoustu tužek, je očividně skvělé a kvalitní ořezávátko! 

Body count jako zbraň patriarchátu

Už odedávna patriarchální společnosti dávají ženám najevo, že zkrátka nejsou muži, a tak si nemůžou moc vyskakovat. Zatímco pánové si více méně vždycky mohli zajít do nevěstince, ženy byly za jakýkoli náznak nevěry nebo polyamorie nemilosrdně trestány. Dnes jim sice ukamenování nebo společenské zavrhnutí už tolik nehrozí, i tak ovšem odmalička dostávají ze všech stran jasný signál: Jsi holka. Musíš být cudná, moc se neprojevovat a hlavně ne sexuálně. Chlapi mají přirozeně výraznější sexualitu. Ženy si sex tolik neužívají… a tak dále. Pochopitelně jsou to všechno nesmysly, možná až na výrok, že si ženy sex tolik neužívají – pokud je totiž za jedinou „správnou“ formu sexu považovaná penetrace penisu do vaginy, pak si to skutečně užívá jedna polovina populace výrazně víc. Viz termín orgasmická propast.

„Já bych nemohl milovat ženu, která není panna,“ hlásil v jednom instagramovém reels nejmenovaný muž. Protože se na něj snesla velká kritika (nejen) ze strany žen, rozvinul později své myšlenkové pochody následovně: „To nemá nic společného s mým egem, mně se jen nelíbí, když někdo dělal něco s něčím, co považuju za svoje.“ Takže jednoduše, ženy jsou majetek mužů a muži chtějí čerstvé maso. „Ojetý auto si taky nekoupíš,“ zněl argument jakéhosi uvědomělého muže pod videem. Jakmile je tedy žena už „použitá“ tím mužem, který dokáže milovat jen pannu, je navždy odepsána. Misogynie v celé své kráse.

Zdroj: Youtube

Pěkná je, ale kolo bych si o ni neopřel

Snažila jsem se zjistit, jak tohle uvažování vlastně funguje a kde má původ. Na rovinu jsem se zeptala, v čem konkrétně lidem (mužům) vadí, když má někdo vyšší body count (což je relativní pojem, pro někoho je to 30 nebo 50, pro jiného už cokoli, co není nula). V podstatě jsem se nic kloudného nedozvěděla. „Tak jdi šlapat no, co chceš slyšet?“ zněl jeden z komentářů. „Nějaká ta sebeúcta, asi,“ zněl jiný. Ale co je to vlastně sebeúcta? Podle mě je to respekt k sobě, takže nedělám věci, které by mi škodily. V čem mi ale škodí sex, pokud je konsenzuální, bezpečný a příjemný? V ničem, že? Takže nám zbývá jen ta morální stránka neboli soubor jakýchsi pravidel, co se „má“ nebo „nemá“… Po staletí mají ženy menší práva na vše, tak proč by to najednou mělo být jinak?

Zajímavým fenoménem dnešní doby jsou také tvůrkyně na platformě Only Fans, kde za předplatné získáte přístup k jejich fotografiím či videím s erotickým obsahem. Daří se jim dobře, mnohé z nich vydělávají velké peníze, aniž by se hnuly z domova. Další věc, kterou mravokárci nejsou schopni překousnout. Proč, to vám neřeknu. Žena sdílí své výtvory, dostává za ně zaplaceno, nikdo nikoho do ničeho nenutí. Pro muže a často i ženy na sociálních sítích jsou právě tyto tvůrkyně terčem velkého slutshamingu: nazývají je odpornými děvkami, a ačkoliv se nad nimi mnoho z nich po večerech ukájí, nechávají se poté slyšet, že ženy na Only Fans znamenají úpadek či mor společnosti.

Žij a nech žít

Asi tak by se mi líbilo, kdyby společnost fungovala. A pokud si někdo myslí, že sexuální kontakt má takovou moc, aby snižoval lidskou hodnotu, nebo dokonce pouze tu ženskou, možná by bylo dobré se nejprve zamyslet nad vlastní nesexuální hodnotou a nesmyslnými přesvědčeními, která vznikla z ničeho, a přitom mohou hodně ublížit.

Zdroj:
autorský článek profesionální sex koučky @hrackypodlekacky
https://lovabilityinc.com/blogs/babe-with-the-power/why-your-body-count-should-never-matter
https://damesthatknow.com/never-reveal-body-count/
https://www.psychologytoday.com/us/blog/darwin-does-dating/202404/the-evolutionary-relevance-of-body-count