Umíchejte si vlastní domácí masku na vlasy!

Domácí masku na vlasy si připravte z medu, vajec, kopřiv nebo avokáda. Prospěje vašim vlasům stejně jako profesionálnípřípravek ze salónu.
Naše vlasy během zimních měsíců velmi trpí. Nošení pokrývek hlavy, kolísání teplot a mechanické tření dokáže vlasová vlákna pěkně poškodit. Proto je důležité víc dbát na přísun výživy, která je posílí, obnoví a zajistí, aby byly zase hladké a lesklé. 
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Možná vás překvapí, že si celou ozdravnou kúru můžete vyrobit sama z přísad, které najdete běžně v lednici a spíži, díky čemuž vás bude stát zlomek ceny, kterou byste jinak zaplatila za profesionální výrobek ze salonu.

Jak se mohly ženy před sto lety obejít bez kondicionérů, výživných šamponů a barev na vlasy? Sice neměly k dispozici takový arzenál kosmetických vychytávek jako my dnes, ale jejich vlasy nevypadaly o nic hůř. Husté, lesklé a dlouhé hřívy můžeme obdivovat na dobových fotografiích či filmech pro pamětníky. Tajemství našich babiček a prababiček tkví v domácích preparátech, jejichž recepty se předávaly z generace na generaci. Máme pro vás několik opravdu prověřených variant intenzivních vlasových zábalů.

Maska z medu a vajec proti lámavosti vlasů

Budete potřebovat jen dvě vejce, dvě polévkové lžíce medu a pár kapek kvalitního olivového oleje. Všechny ingredience důkladně promíchejte a směs naneste na vlhké vlasy, které jste si předtím umyla jako obvykle. Nechte působit půl hodiny a pak masku důkladně opláchněte.

Maska z vajec a ricinového oleje proti vypadávání vlasů

Smíchejte v menší mističce jedno vejce, lžíci bílého rumu a lžíci ricinového oleje. Vzniklý roztok pak důkladně naneste na pokožku hlavy a jemnými krouživými pohyby konečky prstů jej do ní vmasírujte. Masku nechte pořádně vstřebat a působit minimálně půl hodiny. Následně si umyjte vlasy jemným dětským šamponem.

Avokádový elixír pro zničené vlasy po trvalé či zesvětlování

Připravte si jeden vaječný bílek do misky a po kapičkách do něj zašlehávejte ruční metlou avokádový olej (seženete ho v prodejnách se zdravou výživou). Vznikne hmota, která se velmi podobá majonéze. Do ní potom rozmačkejte hodně zralé avokádo. Masku naneste po celé délce vlasů a nechte ji působit klidně i celou hodinu.

Kopřivový zábal proti lupům a na podpoření objemu vlasů

Připravte si velmi silný odvar z listů kopřivy. Tekutinu sceďte a vylouhované bylinky dejte stranou. Odvarem si po každém mytí oplachujte vlasy, klidně i několikrát po sobě. Zbylé bylinky využijte k výrobě intenzivní masky: Nasekejte je na drobno a přimíchejte je do dvou lžic plnotučného tvarohu. Směs naneste hlavně ke kořínkům vlasů a nechte zaschnout. Poté masku opláchněte odvarem.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.