Tajný recept Asiatek na zvládnutí menopauzy

Přechod? Inspirujte se u Asiatek
Všimla jste si, že Asiatky i po čtyřicítce mnohdy vypadají jako dvacítky? Stárnou zkrátka elegantněji než my Evropanky a ani menopauza je tolik netrápí. Lékaři a vědci teď zkoumají, zda k tomu přispívají ryby, mořské řasy nebo sója. O té už se mimo jiné ví, že obsahuje přírodní látky, které se v lidském těle chovají jako hormony. A podle některých studií skutečně pomáhají zastavit čas. 

Co jsou fytohormony?

Vždycky se najdou ženy, které klimakterické potíže nemohou nebo nechtějí léčit hormony, mnohdy třeba jen proto, že je jim protivná myšlenka polykat něco umělého. I to byl důvod, proč se lékaři a vědci začali zamýšlet, zda účinné prostředky proti návalům, výkyvům nálad a spol. neposkytuje v šetrnější podobě také sama příroda. Inspiraci našli u asijských žen, které jako zázrakem trpí zmiňovanými potížemi výrazně méně. Jejich jídelníček přitom obsahuje hodně látek nazývaných fytoestrogeny nebo také rostlinné hormony. Strukturou se dokonce podobají estradiolu. Nejprobádanější jsou pravděpodobně isoflavony, které v rostlinách fungují jako antioxidanty. Právě těch má hodně třeba sója.

Jak pomáhají isoflavony ze sóji?

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.