Jaké cvičení se hodí pro vaše znamení horoskopu

Vyberte si sport ke svému znamení horoskopu.
Jaký sport je pro vás ten pravý? Věříte-li horoskopům, zkuste se – třeba jen pro zábavu – obrátit pro radu ke hvězdám. Podle toho, zda patříte do skupiny ohnivých, vzdušných, zemských nebo vodních znamení, nesete určité společné charakterové vlastnosti, které vám mohou leccos napovědět. Určující je také to, v jakém konkrétním znamení máte Slunce, jinými slovy v jakém slunečním znamení jste se narodili. „Slunce ukazuje energii, kterou vyzařujeme navenek, naši vitalitu,“ říká astroložka Hana Lapáčková, která pro vás sestavila tento základní přehled.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Při čtení mějte na paměti, že pro přesné určení toho, jaký sport je pro vás v dané životní etapě nejvhodnější, je nutné znát i postavení dalších osobních planet ve vašem horoskopu. „Luna, Merkur, Venuše, Mars – i ty o vás mnohé vypovídají a je třeba se na ně podívat, aby byl obrázek o tom, co je přesně pro vás v daný moment vhodné a prospěšné,“ uzavírá astroložka Hanka Lapáčková.

Data začátků a konců jednotlivých znamení jsou pouze orientační. Vstup Slunce do jednotlivých znamení se každý rok mírně liší (některý rok může být rozdíl pouze pár hodin, zatímco jiný rok i pár dní). Pokud je vaše datum narození na přelomu mezi dvěma dny, doporučujeme pro bližší určení znát kromě data i přesnou hodinu a minutu narození.

Ohnivá znamení

Ohnivá znamení mají hodně energie, kterou ráda vloží do sportu, kde změří síly s ostatními. Mezi ohnivá znamení patří:

Beran (20. březen – 20. duben)

Mars, vládnoucí planeta tohoto energického znamení, symbolizuje v horoskopu odvahu, sílu, rozhodnost a aktivitu. Nechybí vám temperament, životní elán a cílevědomost. Takoví jste v životě i ve sportu – vždy plní energie a odhodlaní vyhrávat, zdolávat cíle nebo pokořit soupeře. Tím pravým pro vás mohou být adrenalinové sporty. Pokud rádi soupeříte, vyzkoušejte bojové a silové sporty. Také rádi zkoušíte nové věci a objevujete nepoznané horizonty. Abyste se nevrhali do všeho po hlavě, zaměřte se na harmonizaci srdce a mysli. Pomoci vám v tom může taiči nebo jóga.

Beran_Lu_Gregorova_poradna_makačkaZdroj: Kondice.cz

Chcete se pořádně zapotit? Dejte si do těla s trenérkou crossfitu Lu Gregorovou. Video zde. 

  Barbora Hu_ cvičení_beranZdroj: Kondice.cz

Máte náladu na klidnější pohyb? Harmonizujte činnost hlavy a srdce s lekcí jógy na oblast srdce, cvičení najdete tady.

Lev (23. červenec – 23. srpen)

Vládcem znamení Lva je Slunce. Není tedy divu, že jste-li narození v tomto znamení, potřebujete zářit a být středem pozornosti. Rádi vítězíte, i při sportu je pro vás důležité se předvést, okouzlit a vyniknout – ať už díky krásným novým legínám, nebo při dokonale provedeném stoji na rukou. Dejte pozor a nepřepínejte svoje síly s cílem vyniknout za každou cenu. Protože jste jako správné kočky hraví, je pro vás důležité najít si sport, který vás bude především bavit. Zkusit můžete jógu, volejbal, bowling, zumbu, aerobic, jakýkoli tanec či golf.

Veronika Carmanová_ cvičení pro lvyZdroj: Kondice.cz

Zaměřte se na spojení se svým srdcem a naučte se mu naslouchat v lekci jógy zaměřené na srdeční čakru. Právě orgán srdce přísluší Lvům. Zacvičit si můžete tady. 

Zaklony_cvičení pro lvyZdroj: Kondice.cz

Trénink záklonových pozic se Zuzkou Klingrovou vám zlepší náladu a pomůže zvednout sebevědomí, které ke své spokojenosti tolik potřebujete, video najdete zde.

Střelec (22. listopad – 21. prosinec)

Lidé narození ve znamení Střelce jsou vizionáři, kteří často svými myšlenkami předběhnou dobu. Jste zvěstovatelé vyšších ideálů, pátráte po vyšším smyslu a seberealizaci. Máte rádi sporty, skrze které můžete prožívat dobrodružství – sporty v přírodě, horolezectví, orientační běh, kanoistika… To vše vás může bavit. Rádi poznáváte odlišné kultury a nové filosofie. Vydáte-li se cestou jógy, pravděpodobně vás bude bavit buddhismus i meditace. Zvažte golf, lukostřelbu nebo latinskoamerické tance.

Jóga pro unavené tělo, cvičení pro střelce se Zuzkou KlingrovouZdroj: Kondice.cz

Po návratu z práce si doma zacvičte lekci jógy po náročném dni, najdete ji zde.

Jóga na kyčelní klouby. Zuzka KlingrováZdroj: Kondice.cz

Lekce jógy na uvolnění kyčelních kloubů je tím pravým pro vás. Právě kyčelní klouby jsou vaším slabým místem, kterému potřebujete věnovat extra péči, celé video je k dispozici zde.

Vzdušná znamení

Vzdušná znamení mají ráda kolektivní sporty, kde se mohou seznámit s druhými, poznat kamarády, popovídat si a vzájemně se propojit a poznat něco nového. Mezi vzdušná znamení patří:

Blíženci (21. květen – 21. červen)

Vládnoucí planetou znamení Blíženců je Merkur. V horoskopu symbolizuje pohyblivost, komunikační schopnosti, myšlení, nervový systém a dýchací soustavu. Potřebujete pohyb k životu, abyste se cítili dobře. Vaše přelétavost, neklid a netrpělivost vám nedovolí se zastavit a zkoumat věci do hloubky. To platí i ve sportech, které potřebujete střídat, a tak stále zkoušíte něco nového. Jste obratní a mnohostranní. Rádi objevujete nové aktivity, ale i lidi, a sportujete s kamarády. Vyzkoušejte zumbu, tanec, rychlou chůzi, volejbal, jakékoli cvičení, při kterém se zadýcháte, případně si popovídáte.

  Hiit: cvičení pro blížence s Alenou Vídeňskou.Zdroj: Kondice.cz

Pořádně se zapoťte a zadýchejte při lekci HIIT – zvolte podle své pokročilosti. K lekci můžete přizvat i partnera, dceru nebo kamarádku, lekci pro začátečníky najdete tady.

Cvičení s Nicole Dostálovou - ideální pro blížence.Zdroj: Kondice.cz

Zacvičte si krátkou sestavu pro začátečníky, při které se zapotíte a posílíte celé tělo. Video zde.

Váhy (23. září – 23. října)

Žádné jiné znamení zvěrokruhu neoplývá takovým šarmem a není tak společenské jako Váhy. Díky Venuši, která vám vládne, jste obdařeni talentem navodit příjemnou atmosféru nebo navázat nenucenou konverzaci. Jste rození diplomaté, máte rádi kolektivní hry, kde se mohou všichni spolu propojit, popovídat si a užít. Sedne vám společenský tanec, jóga, kruhový trénink, volejbal, turistika, ale také golf a tenis, kde se potkáte s určitými skupinami lidí.

 

Alena Vídeňská: Cvičení na laviččceZdroj: Kondice.cz

Vezměte svoji kamarádku nebo partnera do parku a posilujte společně celé tělo podle tohoto videa.

Váhy cvičení na ledviny, jóga v podání Zuzany Klingrové.Zdroj: Kondice.cz

Váhy ovládají párový orgán ledvin a nadledvinky. Zacvičte si proto lekci jógy na podporu činnosti ledvin, najdete ji tady.

Vodnář (20. leden – 19. únor)

Vládcem znamení Vodnáře je Uran. Ve zvěrokruhu symbolizuje silnou touhu po svobodě, ničení starých a přežitých struktur, pokrok, reformátorství a humanismus. Tradičním vládcem znamení Vodnáře je i Saturn, planeta zásad, morálky a pravidel. U mnoha vodnářů převládá vliv Uranu, a proto mezi jejich hlavní charakteristiky patří snaha být za každou cenu originální, něčím zvláštní a duchovně svobodní. Tyto kvality hledáte i ve sportu. Sednout vám může nějaký originální tanec, stepování nebo skákání na trampolíně či do vody.

Potřebujete pohyb, změnu, toužíte po originálním sportu, který nedělá každý. Tak se odlišíte od ostatních, případně zapadnete do skupiny stejně naladěných lidí, se kterými si můžete intelektuálně popovídat. Váš duševní neklid pomohou zklidnit různá dechová cvičení nebo jóga.

Tantrická meditace se Zuzkou Klingrovou, vhodná pro vodnáře.Zdroj: Kondice.cz

Vyzkoušejte tantrickou meditaci, pomůže vám odplavit stres, zklidnit těkavou mysl a otevře vám cestu k poznání vašeho pravého já, najdete ji na tomto odkazu.

Krátký workout s Lu Gregorovou, cvičení vhodné pro vodnáře.Zdroj: Kondice.cz

Pokud máte naopak chuť se vybít, doporučujeme vám krátký workout, který najdete zde

Zemská znamení

Zemská znamení potřebují praktická a pro život užitečná cvičení.

Býk (20. dubna – 21. května)

Vládcem znamení Býka je Venuše – planeta lásky a krásy. Není tedy divu, že jste obdařeni půvabem a vkusem. Máte v sobě přirozenou smyslnost a žádostivost. Jako fyzické znamení jste zaměřeni na materiální svět. Ve sportech jste klidní a pohodlní, máte raději klidnější druhy sportu jako jóga, taiči, turistika nebo nordic walking, s oblibou je praktikujete v přírodě. Jste ale také vytrvalí, a když se do něčeho zakousnete, máte před sebou vytyčený cíl, nevzdáte se. Vyzkoušejte posilování nebo horolezectví.

Otvírání hrudníku, cvičení vhodné pro býky.Zdroj: Kondice.cz

Jóga pro uvolnění horní poloviny těla vám pomůže zlepšit držení těla, uvolní šíji, ramena a hrudník, najdete ji na následujícím odkazu.

Cvičení na deset minut, vhodné pro býky.Zdroj: Kondice.cz

Zařaďte každý den desetiminutový funkční trénink, video zde.

Panna (23. srpna – 23. září)

Vládnoucí planetou tohoto znamení je Merkur. Proto se Panny spoléhají především na svůj rozum a vždy touží po něčem dosažitelném. Máte rádi bezpečí a jistoty a neženete se za nereálnými sny a ideály. Svůj život si dokonale plánujete a dokážete tím být až posedlí. Pozor si dejte na posedlost zdravým životním stylem. Jste praktičtí, pečliví puntičkáři, dbáte o své zdraví a zdravý životní styl, a proto máte rádi sporty, které vás udržují vitální a zlepší vaše zdraví. Sedne vám jóga, taiči, tenis, cyklistika nebo turistika.

  Joga na lepšení pohybového aparátu.Zdroj: Kondice.cz

Vyzkoušejte jógu proti bolestem zad. Cvičení zde

Správné provedení ásán, cvičení vhodné pro panny.Zdroj: Kondice.cz

Pokud cvičíte jógu pravidelně, pusťte si lekci zaměřenou na vysvětlení správného technického provedení ásan, které vám pomůže jógu doma cvičit bezpečně tak, abyste si neublížili, video najdete zde.

Kozoroh (21. prosinec – 20. leden)

Vládcem znamení Kozoroha je Saturn. V horoskopu symbolizuje disciplínu, vytrvalost, důslednost a kontrolu. Jste rození vytrvalci, vaše ctižádost a smysl pro povinnost, když se do něčeho pustíte, nemá konkurenci. Chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, vyžadujete proto jasná pravidla a řád. Sedne vám posilování, horolezectví, turistika, jóga nebo taiči.

Jógová sestava Pět tibeťanů, vhodné cvičení pro kozorohy.Zdroj: Kondice.cz

Vyzkoušejte Pět Tibeťanů, každodenní jednoduchá sestava dá vašemu tělu řád, po kterém tolik toužíte. Pomáhá udržet pružnou páteř, vitalitu a pevné zdraví. Cvičení najdete na tomto odkazu.

Cvičení na pevný střed těla s Lu Gregorovou. Cvičení vhodné pro kozorohy.Zdroj: Kondice.cz

Dejte si do těla s trenérkou crossfitu Lu Gregorovou a posilte střed. Video zde.

Vodní znamení

Vodní znamení se potřebují při sportu cítit dobře. Mají ráda sporty, které jim zlepší náladu. Mezi vodní znamení patří:

Rak (21. červen – 22. červenec)

Rak patří mezi nejkomplikovanější znamení zvěrokruhu. Je to dáno jeho silnou zranitelností. Raci jsou senzitivní a jejich potřeba bezpečí je velká. Ochrannou ulitou, kam se schovávají před nepříznivým vnějším světem, je obvykle domov, partnerské vztahy a kreativní či nápomocné činnosti. Protože jste klidní a citliví, měli byste tomu také přizpůsobit výběr sportu. Neradi soupeříte, ale pokud musíte změřit síly, dokážete se ‚nacítit‘ na protivníka a vyčkat na správný okamžik. Bavit vás bude tanec, jóga, plavání, tenis, turistika nebo cyklistika.

Jóga na uvolnění kyčelních kloubů, cvičení pro raky.Zdroj: Kondice.cz

Zharmonizujte svoje rozvířené emoce lekcí jógy na kyčelní klouby, kde se nejvíce hromadí naše nezpracované emoce. Video zde.

Cvičení pro začátečníky, vhodné pro raky.Zdroj: Kondice.cz

Zacvičte si patnáctiminutovou sestavu, při které posílíte celé tělo, najdete ji na tomto odkazu.  

Štír (23. říjen – 22. listopad)

Štír má ze všech dvanácti znamení nejhorší pověst. Je to však obvykle tím, že je chybně vykládán. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi emocionální a berou vše neuvěřitelně vážně. Jejich citové projevy se pohybují v extrémech: pozitivní – negativní, bílá – černá. Dokážete být zábavní, přátelští a vřelí a stejně tak zamlklí a chladní. Jste soupeřiví a jen tak se nevzdáte. Jste rovněž vytrvalí, dokážete odhadnout protivníka a dobře se regenerujete. Skvěle se pro vás hodí bojové a vytrvalostní sporty, tenis, pole dance nebo jakýkoli jiný tanec, který má v sobě sex-appeal. S oblibou také provozujete sex, nejlacinější druh sportu.

Lekce jógy na druhou čakru - ideální cvičení pro štíryZdroj: Kondice.cz

Vyzkoušejte lekci jógy zaměřenu na druhou čakru, vaši sexualitu, která je pro vás hnacím motorem. Odkaz zde

Jóga nidra - jógový spánek, relaxace vhodná pro štíry.Zdroj: Shutterstock.com

Zkuste jóga nidru (jógový spánek), oblíbenou jógovou techniku zaměřenou na hlubokou relaxaci. Audio k relaxaci najdete na tomto odkazu.

Ryby (19. únor – 21. březen)

Zrozenci znamení Ryb jsou nevypočitatelní chameleoni, kteří ostatní okouzlí svým přitažlivým zjevem a přátelským chováním. Vaše chování je pro druhé velká hádanka, kterou máte potíže rozluštit i vy sami. Mimořádná schopnost empatie z vás dělá skvělé pomocníky v nouzi a zachránce druhých. Jste klidní a pohodlní. Neradi soutěžíte, šetříte svoji energii, nevydáváte ji zbytečně, ale díky sportu poznáváte sami sebe. Dobře vám udělá plavání, chůze, jóga, taiči, tanec nebo turistika. Protože tíhnete k mysticismu, snadno vás přitáhne i meditace.

Meditace pro začátečníky, vhodná pro zrozence ve znamení ryb.Zdroj: Kondice.cz

Vydejte se na cestu meditace, vydržte na ní 6–8 týdnů a uvidíte změny, které se ve vašem životě objeví. Meditace pro začátečníky je zde.

Jin jóga pro klidný spánek - cvičení vhodné pro rybyZdroj: Kondice.cz

Zkuste před spaním lekci klidné a pomalé jin jógy. Odkaz zde. 

Pravidelné astrologické předpovědi Hanky Lapáčkové můžete sledovat na jejím Facebooku Astro Hanna Lapacho. V případě zájmu o hlubší poznání toho, co vám hvězdy říkají, vám ráda sestaví váš osobní horoskop na míru.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.