Pořád doma? Pracujte na své psychické pohodě

Karanténa? Dá se to zvládnout.
Nepříjemná choroba, home office či nucená karanténa dokážou s našimi životy pěkně zacloumat. Na frak nedostávají jen naše partnerské vztahy, ale také psychické zdraví a tělesná schránka. Nenechte se strhnout špatnou náladou a nechte se přesvědčit, že ne vždy musí být karanténa peklem, které je potřeba co nejrychleji přečkat.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Krizová situace, která vyústí v dlouhodobý nucený pobyt doma, obvykle naší psychice příliš neprospěje. Všechno se ale nejí tak horké, jak se to uvaří, a proto ani několikadenní karanténa nemusí znamenat tragédii. Můžete si ji vychutnat tak, že na ni při pozdějším sezení v práci budete ještě zálibně vzpomínat. Jak na to?

Nastavte si pevný řád dne

Není nutné vstávat každý den ve stejnou dobu, kdy vstáváte do práce. Nějaké hranice byste si ale určit měli. Vyspávání do oběda, byť by bylo sebevíc příjemné, vám na duševní pohodě rozhodně nepřidá. Nastavte si například pevnou hodinu, do které vstanete, nasnídáte se a převlečete se z nočního oblečení.

Na každý den si určete cíl

Máte-li děti, bude nalézání cíle dne o poznání snazší. Například zvládnutí další lekce matematiky či procvičení anglických slovíček poslouží k tomu, abyste si ujasnili, co jste v který den zvládli. Myslete ale také na sebe. Potřebujete kromě péče o děti zařídit i pracovní povinnosti? Vyhraďte si na ně pevně danou hodinu, kdy už s potomky budete mít školní povinnosti vyřešené a pošlete je si hrát. Nemusíte vždy volit jen pracovní cíle. Společná procházka na čerstvém vzduchu vám také prospěje a při pobytu v přírodě navíc přijdete i na jiné myšlenky.

Nezapomínejte na odpočinek

Kolikrát se vám stalo, že jste v hektickém pracovním dni snili o jediném. Jít si domů odpočinout. Teď konečně můžete. Vybrat si můžete z relaxace u knížky, kterou si chcete již dlouho přečíst, dobrého filmu či příjemné hudby. Jestliže vás netrápí žádné choroby, můžete začít doma konečně i cvičit. 

Cvičení na střed tělaZdroj: Kondice.cz

CVIČENÍ NA POSÍLENÍ STŘEDU TĚLA NAJDETE ZDE 

Popusťte uzdu kreativitě

Milujete hudbu, malování či psaní? Není lepší doby, kdy byste se měli věnovat těmto aktivitám, než když musíte být doma. Naučte se konečně těch pár akordů na kytaru, které vám byly dlouhá léta zapovězeny. Napište konečně všechny povídky, které nosíte v hlavě. Domalujte obraz, na kterém jste začali pracovat ještě předtím, než jste měli děti. Konečně máte na všechno dost času, tak si ho užijte a nenechte si ho zkazit negativními informacemi přicházejícími zvenčí.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.