Podprsenku vybírejte poctivě

Správným výběrem kvalitního prádla tak trochu zabráníte, aby vaše prsa podlehla vlivu gravitace.
Mělo by se vám to rozhodně vyplatit. Je totiž dost možné, že správným výběrem kvalitního prádla tak trochu zabráníte přírodě, aby vykonala své dílo zkázy. Fakta jsou totiž neúprosná, s přibývajícím věkem klesá elasticita a pevnost kůže a ta podléhá vlivům gravitace. U prsou je to snad nejpatrnější.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Každopádně je vhodné podprsenku nosit a starat se o tuto část spodního prádla co možná nejlépe. Perte ji jen podle doporučení uvedených na štítku, pokud možno nepoužívejte kvůli elasticitě látek aviváž a perte ve speciálních sáčcích, které chrání jemný materiál. Odborníci také radí podprsenky skladovat ,v rozloženém stavu‘, sice to zabere více místa, ale nedeformují se tím košíčky.

Výběr podprsenky

U podprsenky rozhodně záleží na střihu, kterých existuje několik desítek. Ten správný by si tedy měla vybrat každá žena. Podprsenku vždy zapínejte na háčky umístěné uprostřed, krajní jsou určené pro výjimečné situace.

Rozhodně dbejte na to, jakou podprsenku oblékáte k jaké příležitosti. Například chystáte-li se sportovat, pak jedině v kvalitní sportovní podprsence, do společenských šatů patří speciální prádlo, v těhotenství či v době kojení si dopřejte kojicí podprsenku atd. A samozřejmě partnera můžete překvapit v sexy prádélku, které je škoda ukrývat pod oblečením.

Jak měřit

Změřte si obvod hrudníku – nejdříve tak, že metr přiložíte těsně pod prsa. Tím získáte velikost, kterou budete pří nákupu uvádět, např. 75, 80, 85 atd.

Měření zopakujte, ale podruhé metr veďte přes prsa, nejlépe přes bradavky nebo přes místo největšího zaoblení. Tento údaj bude vyšší než u prvního měření.

Rozhodující je rozdíl mezi těmito údaji. Podle něj budete volit velikost košíčků.

12–14 cm = A

14–16 cm = B

16–18 cm = C

18–20 cm = D

20–22 cm = E

Při zkoušení se zaměřte na to, aby vám prádlo dobře sedělo. Ramínka podprsenky se nesmí zařezávat do těla, to samé platí i o kosticích. Prsa v košíčcích zase musí pevně ,sedět‘ a nevypadávat při poskakování nebo při předklonu.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.