Péči o svaly pánevního dna ženy často podceňují

Češky ale často nemají ponětí, co pánevní dno vlastně je a jaké jsou jeho funkce. V lepším případě se o něm dozvědí během těhotenství - období, kdy dostává pánevní dno pořádně zabrat.
Pánevní dno považuje východní medicína za podstatu ženy, za zdroj její životní síly a emoční barometr. I zdejší fyzioterapeuti souhlasí, že to je velmi důležitá a také velmi namáhaná oblast ženského těla. Češky ale často nemají ponětí, co pánevní dno vlastně je a jaké jsou jeho funkce. V lepším případě se o něm dozvědí během těhotenství – období, kdy dostává pánevní dno pořádně zabrat.

Pánevní dno je skupina svalů, která vystýlá dno pánve a svým tvarem připomíná misku. Důležité je hned z několika důvodů. Zespodu podpírá orgány malé pánve, tedy močový měchýř, pohlavní orgány a konečník. Dále svěrače, které patří mezi pánevní svaly, slouží k ovládání močové trubice a konečníku. Pánevní svaly se také významně podílejí na stabilizaci páteře a správném postavení těla, tvoří součást takzvaného ,core‘, hlubokého svalového stabilizačního systému.

ZAVŘÍT REKLAMU
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.