Olej: kosmetický poklad z přírody

Vonné oleje vaší pokožku vyživí a zvláční. Navíc odplaví všechen stres, a umožní tak pokožce hloubkovou relaxaci.
V naší kosmetické výbavě se už pomalu zabydlují. A to je jedině dobře. Pleti totiž mnohdy dají víc než klasický krém. Na dlouho ji vyživí a zvláční. Jejich vůně navrch odplaví všechen stres, a umožní tak pokožce hloubkovou relaxaci.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

I když se nejrůznější vonné oleje v kosmetice používají celá staletí, Češky z nich pořád mají zbytečné obavy. „Když se řekne olej, člověku se automaticky vybaví něco mastného. A to poslední, co by ženy chtěly, je přece mastná pleť. Jenže to je ten největší omyl. Po pleťovém oleji pokožka rozhodně mastná nebude, ani na ní nevyraší pupínky,“ vysvětluje kosmetička Hana Jurášková. Bude naopak hebká, vyživená a odpočatá.

Pro koho se hodí?

Pleťové oleje jsou vhodné pro všechny typy pokožky, a to včetně mastné pleti. Té paradoxně kromě suché a dehydratované pokožky svědčí nejvíc. Často je totiž z pečlivého čištění přesušená, podrážděná a zranitelná, což se bohužel snaží dohnat ještě intenzivnější tvorbou kožního mazu. Olej jí pomůže vrátit se do normálu a mazotok v ní upraví. Pleťové oleje dobře snáší i alergici a ženy s intolerantní pletí. Kvalitní oleje jsou totiž stoprocentně přírodní a bez přidaných chemikálií, takže podráždění hrozí jen v případě, že je člověk citlivý na konkrétní rostlinu.

„Je třeba číst etikety a vybírat oleje, které se hodí zrovna pro váš typ pleti. Mnohé kosmetické značky to člověku usnadňují v tom, že pleťové oleje rovnou řadí do svých pleťových řad,“ radí Jurášková s nákupy.

Jen na noc

Oleje se používají místo nočního krému. Mají tak dostatek času na to, aby se do kůže dokonale vstřebaly. Pleť zásobí vydatnou porcí mastných kyselin, které v ní zadrží vláhu, a vitaminů A a E, které ji ochrání před škodlivými vlivy vnějšího prostředí. Olej se nanáší na dokonale vyčištěnou pokožku. „Tu je nejdřív třeba zvlhčit tonikem, teprve pak do ní můžeme vklepat několik kapek oleje. Důležité je vyhnout se při tom očnímu okolí,“ upozorňuje kosmetička. Olej se většinou překvapivě rychle vstřebá. Zvlášť takový, který je označený jako suchý. Přebytek se dá odsát kosmetickým ubrouskem.

Co vám dá olej oproti nočnímu krému navíc, je jeho přírodní vůně neboli silice, která pozitivně ovlivňuje psychiku. S olejem tak vlastně člověk využívá i účinků aromaterapie. A jak se díky vůni zklidní, nevědomky zároveň uvolní napjaté obličejové svaly a dá tak tváři šanci, aby se po náročném dnu doopravdy zotavila. Pokožka tak ráno bude nejen krásně hladká, ale i svěží a odpočatá. Máte-li hodně suchou pleť, která během chvilky všechen olejíček ‚vypije‘, můžete s klidem vrstvit a po oleji nanést ještě noční péči.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.