Nadýmání: zvládnete ho uklidnit sami

Proti nadýmání může pomoci jóga, relax nebo probiotika.
Staré rčení říká, že všechny zdravotní problémy pramení v zažívání. Jisté je, že se na něm dokážou dost nepříjemně podepsat. Ať už vám břicho naroste po fazolích, nebo před důležitou schůzkou, vyzkoušejte, který z našich tipů ho dokáže vrátit do pohody.

Anna Jungwirthová doporučuje užívat probiotika, nejlépe laktobacily, pokud vás kromě nadýmání trápí i zácpa. Další užitečné přípravky se jmenují Espumisan, Lefax či Sab simplex, všechny mohou i těhotné ženy. Doporučuje se také Degasin. Důležité je vědět, že osvědčená účinná látka se jmenuje simetikon nebo dimetikon. Obáváte-li se jíst fazole, čočku či zelí, zkuste přípravky s alfagalaktosidázou, enzymem, který je v těle zapotřebí, aby se snadněji vstřebávaly plyny vznikající trávením problematických potravin. V Americe se přípravek s tímto enzymem jmenuje Beano, tedy něco  jako Fazoláč, a tamní lékaři radí přidávat si ho rovnou do nadýmavých jídel. U nás jej najdete pod názvem Meteo, což je vlastně také vypovídající. Jde o doplněk stravy.

ZAVŘÍT REKLAMU
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.