Laky jako škůdci. Naučte se vyhnout problematické chemii

Milujete dokonalou manikúru? Dřív než sáhnete po svém oblíbeném laku, doporučujeme zkontrolovat jeho etiketu. Ty konvenční totiž často obsahují látky, které mohou lidskému tělu škodit. Barevných nehtů se ale vzdávat nemusíte, poradíme vám, jak je nalakovat šetrně.

Laky na nehty patří stran obsažených ingrediencí k nejproblematičtějším kosmetickým produktům. To je dáno zejména tím, že aby na nehtech držely tak, jak mají, a zároveň na nich pěkně vypadaly, musí je tvořit poměrně sofistikovaný chemický koktejl. Leckdy jsou však jeho součástí i látky s pochybnou pověstí, jako jsou například trifenylfosfát, ftaláty, toluen (jinak také methylbenzen), xylen, kafr, formaldehydové pryskyřice, ethyl tosylamid, kalafunu či halogenorganové sloučeniny (AOX). Zejména první zmíněné je dobré se vyhnout – může totiž způsobovat nejen alergické reakce, ale také ovlivňovat hormonální systém, nebo dokonce zvyšovat riziko nádorových onemocnění. Ingredience obsažené v lacích jsou problematické i vzhledem k životnímu prostředí.

Přírodní cestou

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.