Jak si vyrobit domácí peeling na tvář i tělo?

Exfoliace je pro naši pokožku velmi důležitá. Pleť je díky této proceduře hladká, prokrvená a zdravá.
Zdroj: Shutterstock.com
Exfoliace je pro naši pokožku velmi důležitá. Pravidelné odstraňování odumřelých kožních buněk prospívá všem, bez ohledu na věk či pohlaví. Pleť je díky této proceduře hladká, prokrvená a zdravá.

Peeling si samozřejmě můžete pořídit v obchodě od jakékoli kosmetické značky a utratit za něj leckdy i několik set korun. Nebo si jej prostě za velmi směšnou cenu vyrobit doma. Máme pro vás pár jednoduchých receptů na domácí přípravky, které skvěle fungují a budou pro vaši pokožku hotovým elixírem z přírody.

Na obličej: Jemný kávový peeling

Kůže na obličeji, krku a dekoltu je mnohem jemnější než na zbytku těla. Musíme tedy vybírat velmi jemné prostředky, které ji šetrně zbaví přebytečných odumřelých buněk. Abrazivní částečky v peelingu by proto měly být velmi malé, až nepatrné. Ideální jsou tedy rozemletá kávová zrnka, která si běžně zaléváte v hrnečku vodou. Recept je velmi prostý: do svého oblíbeného čisticího přípravku na obličej (odličovací mléko, čisticí gel, odličovací olej) přidejte přibližně jednu kávovou lžičku namleté kávy. Čím více jí použijete, tím bude peeling důkladnější. Pro jemnou exfoliaci volte naopak malé množství. Čerstvě namíchaný peeling si naneste na obličej a jemně jím masírujte pokožku. Pak vše opláchněte a použijte další pečující přípravky tak, jak jste zvyklá. Dobrá zpráva nakonec: kofein obsažený v kávových zrnech pomáhá bojovat s otoky!

Na tělo: Cukrová bomba

Pro udržení jemné pokožky těla je zapotřebí trochu přitvrdit – abrazivní částečky tedy mohou být o dost větší než na obličej. Vystačíte si s obyčejným cukrem krystalem, který ale tentokrát namísto do buchet nasypete do svého sprchového gelu. Asi na dvě polévkové lžíce sprchového gelu či krému budete potřebovat nejméně stejné množství cukru, poměr ingrediencí tedy bude minimálně 50 : 50. Pokud máte sušší kůži, můžete sprchový gel nahradit olivovým olejem. Cukr by neměl v přípravku stát příliš dlouho, aby se nerozpustil. Proto si směs připravte těsně před použitím. Gel nebo olej naneste na tělo masážními pohyby a následně vše opláchněte teplou vodou. Tento způsob peelingu je levný a velmi účinný.

Na chodidla: Mořský peeling

Hladké paty bez zrohovatělé kůže chceme asi všichni a začínáme se o ně starat, až když je na nich většinou tvrdá krusta. Jenže bez pravidelné péče a hydratace to prostě nejde. Zkuste si aspoň jednou týdně udělat tento solný peeling, který je úžasně příjemný, a navíc kůži krásně ozdraví. Smíchejte asi jednu deci olivového oleje s cca 2–3 lžícemi hrubé mořské soli. Umíchejte si kaši a rovnoměrně ji naneste na chodidla i nárty. Ihned začněte s masáží, na které si dejte záležet. Nejlepší je, když vám tuhle proceduru provede někdo jiný. Když je hotovo, opláchněte nohy teplou vodou, namažte je výživným krémem a nasaďte si ponožky. Kůže tak rychleji změkne a vstřebá krém.

Na ruce: Peeling z ořechů

Možná to nevíte, ale i ruce potřebují občas peeling, po kterém se stanou neuvěřitelně jemné. Opět využijte k přípravě svůj oblíbený krém na ruce, jen do něj přidejte namleté ořechy. Opět platí, že čím více jich v krému bude, tím bude jeho účinek silnější. Po krátké masáži ruce opláchněte. Ořechy obsahují spoustu vitaminů a výživných látek, jež namáhané pokožce rukou velmi prospějí!

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.