Jak se dá využít bambucké máslo? Možností je několik!

Bambucké máslo má schopnost hloubkově hydratovat, chránit, zjemnit a vyživit suchou pokožku. Obsahuje totiž nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, E a F.
Říká se mu také „africké zlato“, protože je získáváno z ořechů tamního stromu shea tree. Určitě jej znáte hlavně jako extra výživnou mast na tělo i obličej. Ale to zdaleka není vše, co máslo umí. Můžete jej používat na vlasy, rty, ruce, paty, do koupele nebo jako masážní prostředek.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Bambucké máslo je vzácná surovina, cenná zejména pro své skvělé výsledky v oblasti kosmetiky. Dokáže zázraky. Má schopnost hloubkově hydratovat, chránit, zjemnit a vyživit i tu nejsušší pokožku, protože obsahuje nenasycené mastné kyseliny a vitaminy A, E a F.

Jak ho můžete nejlépe využít?

Na vlasy:

Pokud máte suché a poškozené vlasy, určitě tuto proceduru vyzkoušejte! Bambucké máslo můžete využít buď jako masku, nebo místo bezoplachové péče na slabé konečky. V prvním případě si pastu naneste po celé délce suchých vlasů ještě před mytím a nechte asi 10 minut působit. Pak si vlasy umyjte jako obvykle. Bezoplachovou kúru si naopak ve velmi malém množství vetřete do umytých, ještě vlhkých vlasů jen na konečky a nechte volně uschnout.

Do koupele:

Trpíte kvůli své suché pokožce a ani velké množství tělových mlék a másel vám moc nepomáhá? Zkuste koupel s příměsí bambuckého másla. Napusťte do vany teplou vodu a rozpusťte v ní asi jednu polévkovou lžíci. Pokud máte k dispozici přípravek obohacený o éterické oleje, tím lépe, protože bude krásně vonět a užijete si aromaterapeutický zážitek. Po umytí bude pleť krásně jemná, vyživená a nebudete potřebovat další mazání!

Jak vybírat?

Vždy je důležité sledovat, jestli je obsah bambuckého másla v přípravku opravdu stoprocentní. Hodně výrobců se může totiž nápisem „bambucké máslo“ dopustit matení zákazníků. U mnoha výrobků bývá obsah zázračné suroviny nižší, někdy dokonce jen 30 procent. Takové produkty nejsou nijak závadné, ale síla bambuckého másla je zředěna, takže už nejsou vhodné k použití, jež jsme popsali. 

Nanášení není tak těžké…

Spousta spotřebitelů na adresu bambuckého másla namítá, že je moc tuhé a dost špatně se s ním pracuje. Není tomu tak, když víte, jak s ním správně zacházet. Máslo si ve velmi malém množství vložte do dlaní a následně jej zahřejte, aby povolilo a jako by se rozteklo. Až pak jej aplikujte na tělo, vlasy… Uvidíte, že vše půjde jako po másle.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.