Červené žilky: Nedejte jim šanci

K odstranění červených žilek vám pomůže částečně vhodná kosmetika. Dobré je ale navštívit i dermatologa. Velice účinný je zákrok s názvem cévní laser.
Boj s červenými žilkami v obličeji i jinde je hodně těžký, vyhrát se ale dá, byť většinou jen na chvíli. Částečně pomůže speciální kosmetika, jedinou sázkou na jistotu ovšem zůstává návštěva dermatologa.

Rozšířené červené žilky se většinou týkají hlavně žen po čtyřicítce, na svém těle je ale mohou objevit i podstatně mladší ženy. Zvlášť ty, které mají obecně problém s křehkými cévami, nebo ty, které berou hormonální antikoncepci či zrovna čekají přírůstek do rodiny. Svoji roli tu totiž hrají i hormony. „Za vznik rozšířených žilek v obličeji může vícero faktorů, především je to vrozená dispozice, cévní hyperaktivita a sklon k zánětům,“ vypočítává dermatoložka Naděžda Vojáčková z pražského Laserového centra Anděl, kde právě rozšířené žilky řeší velmi často.

Sauna je tabu

ZAVŘÍT REKLAMU
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.