12 tipů pro udržitelnou domácnost

12 tipů pro udržitelnou domácnost
Toužíte po tom, aby váš životní styl a domácnost nezatěžovaly životní prostředí, ale nevíte jak na to? Máme pro Vás pár rad a tipů, jak mít moderní zero waste domácnost.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

1. Na nákupy používejte jen látkové tašky, jedna taška vám vystačí na několik let a potěšíte tak nejen životní prostředí, ale i svou peněženku. Do módy znovu přichází také síťovka. 

2. Třiďte odpad.

3. Nepijte balené vody, ale vodu z kohoutku. Voda z kohoutku je čerstvější než voda, která ležela kdovíjak dlouho v obchodě, a nebudete zbytečně produkovat odpad v podobě plastových lahví.

4. Nakupujte potraviny na váhu do látkových pytlíků.

5. V nejbližším okolí se porozhlédněte, jestli nenajdete bezobalový obchod.

spousta prádla - nepotřebné věciZdroj: Pencil case / Shutterstock.com

6. Kupujte jen to, co potřebujete, nenoste z obchodu zbytečnosti, které byste nespotřebovali nebo později vyhodili.

7. Kompostujte doma. Bioodpad dejte do kompostéru nebo jiné nádoby a nechte jej rozložit se, budete mít skvělé přírodní hnojivo na květiny.

8. Nepoužívejte jednorázové vatové tampony a jiné pomůcky, nahraďte je pěnovou houbičkou na více použití nebo látkovými produkty.

Tipy na domácí konsmetikuZdroj: Mila Supinskaya Glashchenko / Shutterstock.com

9. Kosmetiku si dělejte doma nebo si vybírejte přírodní. Zjistěte si, odkud kosmetika pochází a jak moc zatížila životní prostředí při výrobě. Na čištění domácnosti používejte přírodní prostředky, jako sodu a ocet, či obyčejné mýdlo.

10. Recyklujte své věci. Nevyhazujte staré nepotřebné věci, protože vyšly z módy, ale zkuste je přetvořit v něco nového. Staré tričko můžete využít třeba při mytí oken. 

11. Choďte pěšky a jezděte na kole, ušetříte tak spotřebu energií a uděláte něco pro své zdraví.

12. Neplýtvejte jídlem. Jídlo nevyhazujte a zužitkujte zbytky z kuchyně. Co by se mohlo brzy zkazit, zamrazte a spotřebujte později.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.