Letní měsíce lákají k pohybu. Co takhle vyzkoušet něco nového? Taková lekce levitační jógy vám už na první lekci nabídne nepřeberné množství nových vjemů. Naše redakce si ji opravdu užila! Cvičí se na speciálních závěsech, díky kterým v ásanách zažijete pocit beztíže. Navíc se v nich do pozic často dostanete hlouběji než na běžné lekci. Jaké to je? Nalistujte reportáž Dominiky Rýparové.

Pokud s teplými dny plánujete více běhat, zkuste se přihlásit na některý z běžeckých závodů. My jsme si zaběhli půlmaraton v Plzni a byl to velký zážitek! Zvolit samozřejmě můžete i nějakou kratší trať, i na nich bývá atmosféra skvělá a požene vás kupředu. Těm, kteří raději běhají o samotě, pak vřele doporučujeme trailový běh. Terén vašemu tréninku dodá zase úplně nový rozměr a posune i vaši kondici. Všechno, co byste o trailovém běhání měli vědět, najdete v článku Anny Štumpf.

Aktivní relaxace má sice hodně do sebe, ale občas to chce i zastavit se a dopřát si opravdové zklidnění. Tím spíš, pokud máte hlavu k prasknutí plnou myšlenek. Výborným prostředkem, jak přetížené mysli ulevit, jsou zvukové lázně. Jde vlastně o druh řízené meditace, při níž se používají nejrůznějších hudební nástroje, od „zpívajících“ misek, přes gong až po exotické indické šruti. Všednodenní starosti sice nezmizí, ale vyzkoušeli jsme si, že na mysl přepracovaných matek zvukové lázně fungují velmi dobře.

Kromě toho v červnové Kondici najdete i tipy na to, kam vyrazit (vřele doporučujeme Dolomity), co nového si pořídit do letního šatníku, čím se řídit při výběru plavek nebo jak na dokonalou domácí pedikúru do sandálů. A našly jsme i skvělé recepty, které vás přenesou do Provence. Červnovou Kondici najdete na stáncích právě teď.

Zdroje: Autorský text