1: ženy jsou méně sexuální než muži

   Začněme takovou klasikou – muži jsou tak nějak více sexuálními bytostmi, chtějí sex častěji a snáze podlehnou svodům. Čímž pochopitelně lze omluvit případnou nevěru. Jenže ono to tak vůbec není. Ženy nejsou méně sexuální, jsou jen jinak sexuální. Zatímco u většiny mužů vzniká sexuální touha spontánně, u žen funguje spíše responzivně – jako odpověď na podnět (že vidí, slyší nebo cítí něco, co souvisí se sexem). U žen navíc jistou roli hraje také menstruační cyklus a jeho fáze, takže nemůžeme čekat, že budou mít stejné chutě celý měsíc. A v neposlední řadě ženy chtějí hodně sexu, když je to dobrý sex. Pokud dáte ženě výkonný vibrátor, pravděpodobně ho nedá z ruky a bude se na něj těšit už cestou domů z práce. Pokud se na sex s partnerem takto netěší, možná je chyba v provedení aktu, ne v její sexualitě.

2: bodycount je zásadní veličina (hlavně u žen)

   V poslední době se na sociálních sítích hodně řeší, nakolik důležitý je počet sexuálních partnerů, které jsme měli. Málokdo nejspíš zůstane klidný, když mu partner prozradí čtyřciferné číslo, pravdou ale zůstává, že je to jen a jen jeho věc. O jeho hodnotě takové číslo neříká vůbec nic.

Zdroj: Youtube

   Přijde vám to nemorální? Zeptejte se sami sebe, z jakého důvodu a jestli tuto nemorálnost vnímáte stejně u obou pohlaví. Ve skutečnosti žádný adekvátní důvod pro pohrdání takovými lidmi neexistuje. Panenství je sociální konstrukt.

   Přijde vám to nebezpečné z hlediska pohlavně přenosných chorob? Zodpovědný člověk se chrání a chodí pravidelně na testy, ať už měl partnery dva, nebo dvě stě. Nejčastější pohlavně přenosnou infekcí je navíc HPV, se kterým se setká odhadem 80 % populace a nelze se před ním stoprocentně chránit ani používáním kondomu.

3: anální sex si užívají jen gayové

   Jak je možné, že o ženě, která má ráda stimulaci „zadních vrátek“, nikdo nepředpokládá, že by kvůli tomu měla být lesba, ale každý muž, kterého takové praktiky zajímají, je automaticky gay? Řeknu vám to, je to kvůli homofobním předsudkům a mainstreamové pornografii. Tam si ženy užívají průniky do všech otvorů, kdežto muži používají jen svůj penis. Pravda ovšem je, že muži jsou na rozdíl od žen obdařeni prostatou, takže je u nich tato záliba v podstatě mnohem logičtější. Anální otvor obecně je velmi citlivou erotogenní zónou, která o vaší orientaci ovšem neříká vůbec nic. Někdo má anální dráždění rád, někdo ne, někdo miluje laskání bradavek, někdo ne, a takhle to platí o všem. Bylo by fajn ostatní nesoudit a namísto toho objevovat, co je příjemné právě vám.

4: nejlepší sex je ten spontánní

   Určitá spontánnost jistě přinese do ložnice dávku vzrušení a dobrodružství, nic však není dobré přehánět. Tak zaprvé, k opravdu dobrému sexu je nutná komunikace. Počínaje souhlasem s tím, co právě jdeme dělat, konče ukázkami a pokyny, díky kterým si navzájem dopřejeme slast. A jak už jsem zmínila výše, u většiny žen touha stejně vzniká responzivně, takže je namístě se spíše nějakou dobu na intimní chvíle ladit, než na to naráz vlítnout.

5: na velikosti záleží

   Nezáleží. Podle mého instagramového průzkumu více než 75 % žen masturbuje stimulací klitorisu a při penetračním sexu stejně ke slasti potřebují především vnější dráždění. To znamená orální sex, dráždění rukou nebo pomůckou. Jen přibližně 10–15 % žen vyvrcholí ze samotné penetrace, a to ještě ne vždy. Velikost penisu je tak přeceňovaná nejspíš také kvůli běžnému pornu. Rozhodující pro dobrý sex je podle většiny žen pozornost a citlivost partnera, vlastní mentální vzrušení a uvolnění, hravost… Velikost mužského pohlavního údu se v dotazníku neobjevila ani jednou.

Zdroje:
vlastní IG průzkumy Zuzany Kacvinské, certifikovaného sex coache, ve spolupráci s @spolusafe

https://whps.sdes.ucf.edu/myths-and-facts-about-sex/
https://www.researchgate.net/publication/350493093_Belief_levels_in_sexual_myths_in_women_and_effects_of_myths_on_sexual_satisfaction