Mnohonásobný orgasmus je stejně jako řada dalších intimních zážitků poněkud nepolapitelné téma. Když se žen ptám, jak těch po sobě jdoucích orgasmů dosahují, každá mi řekne něco úplně jiného. Ve hře je tolik proměnných, že ani není možné zjistit přesný mechanismus, díky kterému má ona šťastná žena orgasmů deset, zatímco její kamarádka je ráda za jeden. Podle mého osobního bádání jsou mnohonásobné orgasmy něco, co se dá naučit. Existují postupy a techniky, díky nimž se z orgasmických žen stávají ženy multiorgasmické. Nebo prostě jen měly štěstí a oné noci na festivalu v Madridu se s tím záhadným cizincem udělaly sedmkrát a od té doby nic. A pak jsou tu ženy, které mají tuto kouzelnou moc odjakživa, ale těch je podle všeho spíše menšina.

   Pokud bychom se na problematiku vícečetných orgasmů podívali z pohledu východní filozofie, ženy mají k těmto zážitkům blíže než muži z důvodu zachování množství sexuální energie v těle i po vyvrcholení. Když vyvrcholí muž, obvykle zároveň dojde k výronu semene. A to podle taoismu obsahuje velké množství životodárné energie díky spermiím, takže se muž vyčerpá. Existují techniky orgasmu bez ejakulace, něco takového ovšem většina mužů neřeší, takže se orgasmem unaví a nemůže mít hned po něm další. Na rozdíl od žen, které obecně při orgasmu ztrácejí daleko méně energie a mají tedy vyšší šance na prožití dalšího.

   Jenže když se pokusíte po jednom vyvrcholení dosáhnout dalšího, možná se setkáte s následujícími obtížemi:

·       Necítíte dostatečné vzrušení. Znáte to – když masturbujete a je to hodně dobré, řeknete si „ty jo, pak si to dám ještě jednou“. Jenže po orgasmu vás to poněkud přejde.

·       Máte přecitlivělý klitoris. Většina žen je vzrušivá klitorálně, což znamená, že jí největší rozkoš přináší zevní stimulace klitorisu. Ten ale po orgasmu bývá velice citlivý a jeho další dráždění může být pro některé ženy přímo bolestivé.

·       Partner už má dost. Pokud se chcete „udělat“ víckrát při sexu, možná se setkáte s nedostatkem nadšení na druhé straně, zvlášť pokud váš partner už orgasmus měl a přeje si odpočívat.

·       Jste unavená. První orgasmus vás může vyčerpat podobně jako muže při ejakulaci, což souvisí zase s těmi energetickými hladinami.

   Zeptala jsem se kamarádek, které se podobně jako já věnují tématům okolo sexu a intimity, jestli mnohočetný orgasmus zažily a jak. Znovu se potvrdilo, jak jsme každá úplně jiná, protože zatímco jedna prý zažívá více orgasmů jen skrze vaginální stimulaci (protože po té klitorální je přecitlivělá), druhá to má úplně naopak a „přes klitoris“ jich mívá klidně deset za sebou. Až z toho prý jednou omdlela.

   Co si z toho vzít? No, univerzální návod pochopitelně neexistuje. Jediná rada, kterou vám mohu dát, je objevovat své vlastní tělo a jeho možnosti, protože vaše tělo je unikát. Žádné stejné není. Tělo žádné jiné ženy nebude reagovat stejně jako to vaše.

   Tady máte pár bodů, kterými se na cestě za nekonečnými orgasmy můžete alespoň inspirovat.

1.      Zkuste dráždit nová místa na svém těle. Lidé často dělají stále dokola to, co jim funguje, jenže se tím připravují o nové zážitky! Když se budete umět přivést k orgasmu i jinak, než přes klitoris, odstraníte tak onu častou překážku v podobě poorgasmické přecitlivělosti.

2.      Stimulujte se mentálně. Necítíte se po vyvrcholení dostatečně vzrušená? Tento „problém“ by mohla vyřešit přítomnost partnera nebo předem připravené pornovideo, které vás zaručeně rozpálí. Někoho vzrušuje třeba také pohled sama na sebe do zrcadla nebo určité fantazie či vzpomínky – jak už jsem řekla, klíčové je objevovat, co platí právě na vás.

3.      Sáhněte po výkonné hračce. Erotické pomůcky přinášejí nové vjemy a vyšší intenzity stimulace; pokud vám je tedy po jednom orgasmu ruka nebo penis málo, zkuste třeba masážní hlavici!

4.      Oddalte to. Edging neboli oddalování orgasmu naše tělo učí, že když v nejlepším přestaneme, tak po chvíli budeme zase pokračovat. Že ani orgasmus neznamená konec.

5.      Zapojte dech. Pravidelné prohloubené dýchání zajistí klid v hlavě a plynulou cirkulaci energie v těle, která se tak nebude hromadit jen v genitáliích. Při orgasmu se uvolní jen část z ní a vy se tolik nevyčerpáte.

   Při všem tom snažení si nezapomeňte užívat intimní chvíle tak, jak jsou teď, ať už o samotě, či s partnerem. Ať už končí jedním, nebo mnohočetným vyvrcholením. Nebo žádným. Pamatujte, že cesta je cíl.

Zdroje: vlastní instagramové ankety, kniha Multiorgasmická žena, @hrackypodlekacky