Pojďte se proto s námi podívat na tři základní minerální látky, které byste po zimě měli brát ve zvýšeném množství!

HOŘČÍK

Hořčík je důležitý minerál, který bychom měli pravidelně brát nejen na jaře, ale i v průběhu celého roku. Podílí se totiž na řadě důležitých vnitřních procesech, pomáhá zmírňovat nervozitu a stres, udržuje zdravé kosti a uvolňuje energii z glukózy. Mimo jiné se stará o správnou funkci kardiovaskulárního systému, podporuje obranyschopnost organismu a reguluje cholesterol v krvi.

Zdroj: Youtube

KDE NAJDEME HOŘČÍK

-          Ananas

-          Banány

-          Datle

-          Mandle a jiné ořechy

-          Tmavá listová zelenina

-          Vysokoprocentní čokoláda

ZINEK

Stejně jako je na jaře unavená naše hlava, nejsou o na tom lépe ani naše vnitřní orgány. Může za to především ztráta aktivního pohybu, ale i těžká strava, kterou v průběhu zimy upřednostňuje většina z nás. Proto je dobré na začátku jara doplnit zinek, který se stará o slinivku břišní, štítnou žlázu nebo reprodukční orgány. Jeho přítomnost příznivě působí na kvalitu kůže a vlasů a stejně jako hořčík, tak i zinek pomáhá udržet zdravý imunitní systém.

KDE NAJDEME ZINEK

-          Libové maso

-          Žloutky

-          Mléko

-          Mořské ryby

-          Játra

SELEN

Základní funkce selenu tkví samozřejmě v podporování zdravé obranyschopnosti těla, ale má mnoho dalších důležitých účinky, pro které stojí za to si jej obstarat. Jednak patří mezi antioxidanty, které odvádějí z těla nebezpečné volné radikály, ale zároveň podporuje elastičnost pleti, vyhlazuje vrásky a zabraňuje tvorbě lupů. V kombinaci s výše zmíněným zinkem navíc podporuje zdravý vývoj plodu, což se hodí pro nastávající maminky.

KDE NAJDEME SELEN

-          Para ořechy

-          Sardinky

-          Hovězí maso

-          Tuňák

-          Vejce

-          Špenát

Zdroj:
https://ods.od.nih.gov/factsheets/Zinc-HealthProfessional/
https://ods.od.nih.gov/factsheets/Selenium-HealthProfessional/
https://ods.od.nih.gov/factsheets/Magnesium-HealthProfessional/