Na takovou masáž nemusíte chodit do speciálního salonu – partner vám ji může provést v pohodlí domova, anebo si ji můžete provést sama. Jak na to?

1. Atmosféra

   Klíčem k dobré masáži je určitá míra vzrušení i uvolnění současně. Obojí dokáže podpořit vhodné prostředí, kde vás nebude nikdo rušit, kde vám bude teplo a natolik příjemně, že se budete moci naladit na své tělo a oddat se slastným pocitům.

   Připravte si pohodlné místo – postel nebo gauč, ale klidně to může být i chlupatý koberec na zemi, pokud máte doma teplo. Neměly by chybět měkké polštáře a hřejivá deka, a pokud víte, že někdy vystřikujete, tak ještě ručník či nepropustná podložka. Místnost zútulní klidná hudba, tlumené osvětlení a hřejivé tóny – červená, oranžová, tmavě fialová… a samozřejmě také vonné svíčky. K ruce si připravte přírodní olej nebo lubrikační gel a kapesníky. Pokud chcete, tak ještě zrcátko a oblíbené dildo nebo vibrátor.

2. Příprava

   Abyste se správně naladila na nadcházející hýčkání, dopřejte si teplou vanu nebo sprchu (pokud bude u masáže partner, může se zúčastnit i koupele) a oblékněte si něco, v čem jste sama sebou, v čem se cítíte volně a zároveň sexy. Může to být krajková souprava, saténový župánek, ale také bavlněné kalhotky nebo velký šátek kolem pasu. Poté se přesuňte do již připraveného pokoje.

3. Předehra

   Pohodlně se usaďte na postel – do tureckého sedu nebo opřená o polštáře, zkrátka tak, aby vám bylo dobře a abyste si dosáhla na nohy a yoni. Pokud je s vámi partner, nejlepší bude, když se opře on a vy se posadíte mezi jeho nohy opřená o jeho hruď. Tak k vám bude mít skvělý přístup a zároveň vám může něco peprného šeptat do ucha.

   Prvním a velice důležitým krokem je dotýkat se svého těla pomalu a letmo, zpočátku vynechat bradavky a genitálie. Něžně si přejíždějte prsty po hřbetu druhé ruky přes předloktí a paži až na rameno a šíji, hlaďte si obličej, pokožku hlavy, hrudník, bříško… Tato část může trvat jakkoli dlouho, dokud je vám to příjemné – nikam nespěchejte. Olej klidně můžete použít už zde, osobně dávám přednost velmi jemným dotekům bez oleje a ten pak přidávám až na prsa a genitálie.

   Pomalu přejděte k chodidlům – ta jsou významnou, ačkoliv často opomíjenou erotogenní zónou. Dopřejte jim citlivou masáž a nevynechejte ani jednotlivé články prstů. Poté to vezměte přes kotníky a lýtka až ke kolenům a podkolenním jamkám. Pokud jste doteď příliš nevnímala vzrůstající sexuální energii, u vnitřní strany stehen by se to mohlo změnit. Právě tam se nachází velké množství nervových zakončení, která jsou přímo propojena s našimi genitáliemi.

4. Hlavní chod

   A konečně se dostáváme k našemu ženství, vulvě, yoni. Pokud vám masáž provádí partner a sedí za vámi, můžete jeho ruku tou svou korigovat, nebo si mezitím stimulovat bradavky. Nebo se jen uvolnit a zcela odevzdat. Pokud si ji dopřáváte sama, opřená vsedě budete mít k yoni asi nejlepší přístup, ale pochopitelně můžete polohu jakkoli změnit tak, aby vám co nejlépe vyhovovala.

   Začněte tak, že si olej či lubrikant nanesete všude od Venušina pahorku až po hráz nebo konečník. Zpočátku si ke své vulvě zkuste jen přiložit dlaň a vnímat její teplo; rukou zároveň můžete vnímat teplo vašeho klína. Zhluboka dýchejte a pomalu pohybujte celou dlaní nahoru a dolů, ze strany na stranu, krouživě… Postupně se zaměřte na jednotlivé části vulvy: masírujte jeden a pak druhý pysk, Venušin pahorek, hráz, poté velice citlivě a s dostatkem lubrikantu malé stydké pysky, vaginální vchod a klitoris. Ten můžete laskat jakkoli je vám příjemné, existuje spousta technik jen pro hrátky s klitorisem. Pro intenzivnější zážitky využijte připravené dildo nebo vibrátor.

   Pokud cítíte příchod orgasmu, zpomalte nebo úplně zastavte stimulaci, prodýchejte to a po chvíli znovu začněte. Úplně se odevzdejte a neřešte, jak zníte nebo vypadáte; dejte průchod všem pohybům i zvukům, které budou přicházet.

5. Aftercare

   U masáže yoni nejde primárně o orgasmus, i když může být příjemnou třešničkou na dortu. Ať už k němu došlo, nebo ne, po skončení masáže si dopřejte prostor pro vstřebání zážitků a emocí. Napijte se, odpočiňte si, pokud je přítomen váš partner, pevně ho obejměte. Pošlete sama sobě lásku, kterou si zasloužíte.

Zdroj:
autorský článek