Kočky jsou často oslavovány jako domácí mazlíčci, kteří dokáží uklidnit. Pokud tedy nemá doma člověk zrovna kočku, která je povahou trochu šílenec (i to se může stát). V přítomnosti koček jsme víc v pohodě, lépe se soustředíme a zažíváme pohodu.

Pohlazení pro duši a snížení rizika infarktu

Autorka článku přiznává, že má doma tři kočky a stejně neodolá a prokrastinuje po večerech nad kočičími videi. Je to návykové a má to svůj důvod, protože jak sledování koček přes obrazovku, tak naživo, člověka uklidňuje. Asi to znáte, když přijdete domů z práce, kde byste nejraději vzali šéfa nebo kolegyni něčím po zádech, tak není lepší pohlazení pro duši, než se posadit s vrnící kočkou na klíně.

Ačkoli si o mnoha kočkách můžeme myslet, že jsou odměřené a postrádají empatii, která je obvykle spojována se psy, kočkovité šelmy mohou ve skutečnosti pochopit, když se jejich majitelé cítí špatně, a podle toho reagovat. Dokonce studie potvrzují, že kočky dokáží rozpoznat z výrazu vaší tváře, že se něco děje.

Studie prokázaly, že lidé, kteří vlastní kočku, mají menší pravděpodobnost úmrtí na infarkt. Léčitelé využívají sílu zvuku při své práci již po staletí. Určité frekvence a tóny zvuku mohou mít na tělo různé léčivé účinky a kočičí předení nás tímto způsobem léčí. Stimuluje naše hormony štěstí, což logicky snižuje stresové hormony a snižuje krevní tlak, vysvětluje web Fitastyl.

Předení koček spadá do pásma 25 až 140 Hz. Stejná frekvence pomáhá při hojení zlomených kostí, obnově kloubů, šlach a při hojení ran. Kočky jsou známé svou schopností rychle se hojit z vlastních zlomenin a výskyt kloubních problémů a rakoviny kostí je u koček nízký. Je tedy skutečně možné, že předení koček pomáhá i lidem k rychlejšímu hojení. Existuje mnoho příběhů lidí s migrénou, kterým se bolesti hlavy zmírní nebo zmizí, když si lehnou s hlavou v blízkosti točících se koček. Člověku s dýchacími potížemi se také může lépe dýchat, pokud je v blízkosti vrnící kočka. Samozřejmě pokud zrovna nemá alergii na kočičí chlupy.

Jiná studie tvrdí, že u dětí, které vyrůstají s chlupatými domácími zvířaty, včetně koček, je menší pravděpodobnost vzniku alergií a obezity.

Vědci to vysvětlují tím, že kojenci vystavení těmto zvířatům měli možná početnější populace dvou střevních bakterií - Ruminococcus a Oscillospira - které mají zřejmě ochranné účinky. Časné vystavení kočkám spojeno s nižším rizikem astmatu u dětí.

Zdroj:Redakce, Studie3, Studie2, Fitastyl, Studie1