První pomoc při refluxu

Jak může jedlá soda při refluxu pomoci? Tím, že funguje podobným způsobem jako mnoho volně prodejných antacid. To jsou léky, které se používají k neutralizaci kyselosti v žaludku. Antacida pomáhají léčit příznaky, jako jsou pálení žáhy, bolesti břicha nebo nadýmání.

Před pravidelným používáním jedlé sody se poraďte se svým lékařem, protože soda může ovlivnit vstřebávání mnoha léků a má vysoký obsah sodíku. Kromě toho není hydrogenuhličitan sodný bezpečný pro dlouhodobé užívání a doporučuje se pouze pro akutní období refluxu trvající méně než dva týdny.

Jak uvádí web BadGut, pokud jste v nouzi, půl čajové lžičky jedlé sody smíchané s alespoň 125 ml vody, což je asi půl šálku, může poskytnout rychlou úlevu od pálení žáhy. Taková léčba ale není vhodná pro těhotné ženy či děti.

Dlouhodobé užívání jedlé sody může být pro člověka nebezpečné. Pokud se totiž tělo příliš zalkalizuje, mohou se vyvinout další problémy, upozorňuje web Medical News Today. Jedlá soda je také sůl a příliš mnoho soli může vést k dalším problémům.

Zdroj: Youtube

Odkyselení organismu

Překyselení organismu není nic příjemného, a ještě navíc může výrazně ohrozit naše zdraví.

Zatímco některé tělesné orgány člověka, jako je například slinivka, produkují hydrogenuhličitan sodný k tomu, aby neutralizovaly naše vnitřní prostředí, tak na jiných místech v lidském těle k produkci kyselin do organismu naopak dochází – kyseliny v našem těle vznikají především při trávení a při dýchání.

e tedy jasné, že bychom se měli překyselení organismu preventivně vyhýbatAť už tak, že se budeme zdravě stravovat, tak i tím způsobem, že si čas od času dopřejeme nápoj na odkyselení našeho těla. Ten je možné připravit velice rychlým a snadným způsobem. Bude vám k tomu stačit jen voda a jedlá soda, nicméně pokud přidáte navrch i citrón, bude vám nápoj lépe chutnat a pomůže vám s hubnutím.

Ano, je to tak – jedlá soda schopnost alkalizovat naše vnitřní tělesné prostředí. Stačí, když do sklenice čisté vody nasypete lžičku jedlé sody a přidáte ještě pár kapek citrónu pro lepší chuť. Rázem tak dostanete ideální zásadotvorný nápoj. Pijte nejlépe ráno na lačno.

Čištění sporáku, hrnců i do pračky

Pokud smícháte jedlou sodu s vodou v takovém poměru, aby vznikla pasta, můžete touto směsí vyčistit i velmi špinavou troubu. Pastu stačí nanést na znečištěná místa a nechat přibližně 2 hodiny působit. Pak už stačí nečistoty jen setřít vlhkým hadrem a máte hotovo. Pastou z jedlé sody můžete stejným způsobem vyčistit také mikrovlnku, sporák, podlahu nebo kachličky v koupelně.

Povedlo se vám během vaření připálit dno hrnce, které teď nejde vyčistit? Nasypte do hrnce 5 lžic jedlé sody, zalijte trochou vody a nechte pár minut povařit. Poté sundejte hrnec z plotny a nechte alespoň hodinku odstát. Připálenina by se měla sama odloupnout.

Potřebujete zbavit oblečení zažraných skvrn? K pracímu prášku přidejte 1 šálek sody a spusťte prací program. Prádlo bude po této koupeli zářivě čisté a voňavé.

A v neposlední řadě pomůže ke zbavení se zápachu v ledničce. Nechejte talířek s 50 g sody v chladničce. O několik dní později vysypte do dřezu a pročistíte si výlevku. Na ucpanou výlevku stačí 1 šálek jedlé sody, pak šálek horkého octa a litr vroucí vody.

Zdroj: Denik, Badgut, MedicalNews, Studie, Bezhladoveni