Nepochybně záleží na porcích, které jíme, ale ještě víc na tom, co máme na talíři nebo ve skleničce. Taková káva se šlehačkou vám vydá kaloricky za celý oběd, naopak, když budeme pravidelně pojídat jablka, tak budeme nejen zdravější, ale přijímáme vjednom kousku pětinové množství energie oproti ostatním 500 kalorickým pochutinám.

500 kalorií je zhruba čtvrtina energetického příjmu pro dospělého člověka za den. V závislosti na věku, váze, výšce, pohlaví a životním stylu se čísla liší, ale obecně bychom měli denně přijmout 2000 asi kalorií.

Zdroj: Youtube

McDonalds Big Mac

Big Mac má ve skutečnosti 550 kalorií.

Slanina - 4 plátky

Stačí 4 plátky slaniny, abyste se dostali na 500 kalorií.

Káva s mlékem a šlehačkou

Když si dáte kávu se smetanou, mlékem a šlehačkou v některém z nadnárodních řetězců, tak nejenže že zapláče vaše peněženka, ale dostanete do sebe přes 500 kalorií, což je množství, které by měl člověk přijmout k obědu. To znamená, že byste pak měli vynechat hlavní jídlo, bohužel vám ale zase budou chybět důležité živiny.

Bageta se šunkou

Pokud vynecháte sýr máslo nebo majonézu, udržíte se pod limitem. V opačném případě jste opět na 500 kaloriích.

Sýr čedar 100 g

Plnotučné sýry chutnají skvěle. Jejich odtučnění chudí příbuzní rozhodně nejsou takovou delikatesou. Ale mějte na paměti, že jsou vysoce kalorické. 10 deka sýra Čedar vydá kaloricky za celé plnohodnotné jídlo.

Tyčinka Snickers

Sladkosti vám škodí, ale není to výhradně kvůli kaloriím. Dvě tyčinky vás dostanou na 500 kalorií. Obsahují řadu aditiv a ztužených tuků, které nám zdravotně rozhodně neprospívají.

Jablko

Jedno jablko Golden Delicious má 100 kalorií. Pět jablek denně zažene chuť na Snickers a kromě vlákniny přijmete dostatečné množství vitamínu C i řadu minerálů jako je draslík, železo, hořčík nebo vápník.

Vejce

K dosažení 500 kalorií je potřeba více šesti vajec. Co se týká vlivu na hladinu cholesterolu, vědci mají protichůdné názory, nicméně pozvolna se ustupuje od toho, že by vejce škodila našemu kardiovaskulárnímu zdraví. Světová zdravotnická organizace má za to, že i 10 vajec týdně je v pořádku. Vejce obsahují důležité bílkoviny a celý komplex vitamínu B:

Banán

Pokud sníte 5 banánů, zkonzumujete kalorický ekvivalent Big Macu. Jeden banán má 105 kalorií, oproti hamburgeru jsou banány výborným zdrojem draslíku, klíčového minerálu, který pomáhá udržovat zdravou srdeční činnost. Správná hladina draslíku v těle může napomoci regulaci krevního tlaku a snižování rizika srdečních onemocnění.

Zdroj: Medicalnewstoday, Studie, Výzkum, Studie