Jak vyčistit střeva?
Způsobů, jak vyčistit střeva, je celá řada. Podívejte se na některé tipy.
Dostatečná hydratace
Soustřeďte se na obyčejnou vodu. Jaké množství je potřebné? Zaměřte se na barvu moči. Je-li světle žlutá nebo slámová, tělo má vody dostatek. Pokud má tmavou barvu, tělu voda chybí.
Vyšší příjem vlákniny
Vláknina má vliv na rychlost trávení, vstřebávání živin a pohyb odpadu v tlustém střevě. Pomáhá změkčovat stolici. Naleznete ji v celé řadě potravin – ovoce a zelenina, luštěniny, oves. Vyšším příjmem vlákniny regulujete vaše střeva a udržíte celkové zdraví tlustého střeva.
Probiotika
Mají zdravotní přínosy pro trávení. Vyrovnávají v těle dobré bakterie a udržují trávení v dobré kondici. Mezi dobré zdroje probiotik patří jogurty, fermentované potraviny a kysané produkty.
Směs jablečného octa a medu
Obě složky obsahují probiotika a díky tomu mohou podpořit zdraví střev a odstranit toxiny v nich obsažené. Připravte si sklenici teplé vody a přidejte do ní 1 polévkovou lžíci medu a 2 polévkové lžíce jablečného octa.
Jak vyčistit střeva od parazitů
Parazité jsou organismy, které infikují tělo jiné živé bytosti. Žijí ve svém hostiteli. Někteří parazité nevykazují žádné příznaky, jiní mohou být příčinou celé řady zdravotních komplikací. Základním předpokladem očisty od parazitů je vyhýbání se rafinovaným cukrům, obilovinám a potravinám zpracovaného původu. Také je potřeba zvýšit příjem vlákniny. Do jídelníčku přidejte česnek, med nebo dýňová semínka. Vyhýbejte se konzumace syrového nebo nedovařeného masa a mořských plodů.
Jak vyčistit střeva od kvasinek
V tomto případě se vyhýbejte potravinám a nápojům, které růst kvasinek podporují. Jedná se o alkohol, kofein a potraviny s vyšším obsahem cukru a lepku. Připravte si vývar z cibule, česneku, celeru nebo mořské soli a popíjejte po dobu 1-2 dnů.
Do jídelníčku zařaďte bio zeleninu uvařenou v páře. Vyhýbejte se zelenině škrobové (brambory, kukuřice, mrkev). Tělu dodávejte dostatek čisté vody. Pochutnávejte si na salátech připravených z listové zeleniny dochucených kokosovým olejem nebo jablečným octem. Tělu dopřávejte kvalitní bílkoviny a obiloviny bez lepku.
Přírodní prostředky pro očistu střev
Pro očistu střev můžete vyzkoušet některé přírodní prostředky.
Hřebíčkový olej
Nabízí celou řadu zdravotních výhod. Patří mezi ně schopnost ničit parazity, plísně a bakterie. Pomáhá v boji proti plísním.
Oreganový olej
Nabízí aktivní složky, které mají antimikrobiální, protizánětlivé a antioxidační vlastnostmi. Může pomoci v boji proti odstraňování kvasinkových a bakteriálních infekcí a střevních parazitů. Je šikovným pomocníkem v případě, že chcete upravit nerovnováhu střevního prostředí.
Tymián
Obsahuje fytonutrienty, minerály a vitamíny a nabízí antivirové, antibakteriální a protiplísňové účinky.
Anýz
Studie ukazují, že anýz má antimikrobiální, protiplísňové, antivirové, antioxidační vlastnosti, stejně jako má různé účinky na gastrointestinální systém.
Budete-li pečovat o svá střeva a dobře a zdravě se stravovat, eliminujete výskyt problémů spojených s nimi.
Zdroje: