Hula hooping se vrací

Hula Hoop je sportovní, taneční a artistická disciplína, při které hoope obtáčí obruč kolem různých částí těla. Nejčastěji okolo boků, trupu nebo končetin. Většina z nás si hula hooping pamatuje z dětství, momentálně zažívá znovu obrovský comeback. Jedná se totiž o velmi efektivní způsob, jak posílit core těla, zlepšit postoj a spálit kalorie. A navíc se jedná o neuvěřitelnou zábavu. 

Historie Hula hoop

Napadlo vás někdy, jak hula hoop vznikl? Udává se, že s obručí si hrály děti už 500 let před naším letopočtem. Jedná se pravděpodobně o dětskou zábavu pocházející z Austrálie, kde děti používaly bambusové obruče. V šedesátých letech se pak v USA popularizovala dětstká plastová obruč, která rychle dobyla celý svět.

Cvičení s obručí: výsledky

Cvičení s hula hoop obručí může pomoci zpevnit břišní svaly, zlepšit rovnováhu a koordinaci, a dokonce i posílit dolní část těla. Pravidelné cvičení s obručí může vést k viditelným výsledkům, jako je štíhlejší pas a pevnější svaly.

Hula hoop a hubnutí

Díky aerobní povaze cvičení s hula hoopem můžete očekávat skvělé výsledky při hubnutí. V závislosti na intenzitě cvičení můžete spálit až 400 kalorií za hodinu, což z hula hoopingu činí skvělou aktivitu pro ty, kteří chtějí zhubnout nebo si udržet zdravou váhu.

Hula hoop se závažím

Na trhu existuje široká nabídka hula hoop obručí, včetně těch se závažím. Obruče se závažím mohou zintenzivnit vaše cvičení a poskytnout ještě lepší výsledky, zejména co se týče posilování a tvarování svalů. Recenze mnoha uživatelů potvrzují, že používání obručí se závažím může být pro některé efektivnější.

https://www.youtube.com/watch?v=4vhstLRAAxg 

Jak začít s hula hoop

Začít s hula hoopingem je opravdu snadné. Stačí si vybrat správnou velikost obruče, která by měla sahat přibližně po boky nebo výš, když je postavena před vás. Poté se postavte dovnitř obruče, uchopte ji oběma rukama, a začněte ji otáčet kolem pasu. S trochou praxe zjistíte, jaký rytmus a techniku potřebujete k udržení obruče v pohybu. Můžete zkoušet obruč obtáčet kolem trupu, rukou nebo nohou. 

Obruč na cvičení: nejen pro děti

Díky své univerzálnosti a nízké vstupní bariéře je hula hooping skvělý pro lidi všech věkových kategorií a fitness úrovní. Ať už hledáte zábavný způsob, jak se dostat do formy, nebo jen novou aktivitu pro volný čas, hula hoop nabízí něco pro každého. Co je na hula hoopingu super je i to, že se může jednat o skvělý sport, který můžete provozovat s celou rodinou. Ať už se rozhodnete na hula hoop lekce zajít do fitka nebo vyzkoušet různé taneční kreace z YouTube, zábava to bude pokaždé. 

Zdroje: https://www.britannica.com/topic/Hula-Hoop https://www.nytimes.com/1988/03/05/business/hula-hoop-is-coming-around-again.html