Parazit požírající kalorie

Kořeny tasemnicové diety sahají do viktoriánské éry, kdy byl ideálem ženské krásy kromě alabastrové pleti a rudých rtů také co nejužší pas. Ženy se tak chtěly zalíbit svým manželům a byly schopné všelijakých extrémů. Mezi ně patřilo i to, že si obstaraly vajíčko tasemnice a dobrovolně ho spolkly. V tenkém střevě z něj pak vyrostl nebezpečný parazit, který se živí tím, co člověk sní. Princip diety je tedy takový, že tasemnice spořádá všechny kalorie z jídla. Člověk hubne, tasemnice roste. Jak se jí pak zbavit? Po dosažení vysněné váhy si vezmete antiparazitární tabletu a tasemnici tak zabijete. Pak je ale nutné ji z těla vyloučit, což může provázet komplikace. Dieta je nebezpečná, protože při ní hrozí rozsáhlá infekce, ke které patří bolest břicha, zvracení, průjmy, bolesti hlavy, křeče, alergické reakce atd. Může způsobit i další onemocnění, která mohou skončit selháním orgánů a následnou smrtí. Tělo, které hostí tasemnici, navíc postrádá živiny, protože o ty se postará tasemnice. Parazit se může dostat i mimo trávicí soustavu (například do mozku) a způsobit vážná onemocnění.

Cigarety, když vás honí mlsná

Ve dvacátých letech minulého století byla drobná, štíhlá a chlapecká postava sexsymbolem. Toho se chytře chytila jedna známá americká značka cigaret. Reklamní kampaně v módních magazínech a v denním tisku sázely na aktuální trend vyhublé figury a snažily se ženám vnuknout myšlenku, že pokud chtějí být štíhlé, musí dát přednost cigaretě před sladkostmi. Cigarety tak měly nahradit svačinky a dámy, které chtěly zhubnout hodně kil, kouřily doslova jako továrny. Ačkoli je cigaretová dieta považována za jednu z nejrizikovějších na světě, i v dnešní době se najdou lidé, kteří hlad zaženou raději cigaretami a kávou. Pak dochází možná ke ztrátě kil, kuřákům ale chybí živiny, vitaminy a v neposlední řadě jsou ohroženi onemocněním srdce a cév a rakovinou.

Sperma k svačince

Třicetidenní dieta spočívá v pojídání spermatu, přesněji 3–6 lžiček semene denně – pro lepší chuť si ho můžete pomixovat s brokolicí a banánem. S touhle absurditou nepřišel žádný sexuchtivý muž, ale pornoherečka Kim Kelly. Spermiová dieta, kterou se rozhodla vyzkoušet na vlastní kůži, ji proslavila víc než její erotická videa. Vydržela ale pouhých osm dnů, takže jestli dieta přinesla požadovaný efekt, to už nevíme.

Kolíček na nose

Dieta spočívá v tom, že zatímco konzumujete potraviny, máte na nose nasazený kolíček, abyste nemohli cítit vůni jídla. Tím pádem sníte logicky menší porce a nebudete se přecpávat. Pravda je, že naše smysly spolu úzce souvisejí, a pokud bychom necítili vůni čerstvě upečené kachny nebo jablečného koláče, nejspíš bychom na tyto dobroty neměli takovou chuť. Ale dokážete si představit, že si na pracovním obědě nasadíte na nos kolíček? Pokud to není divné, pak je kolíčková dieta minimálně nepraktická.

Vata bobtnající v žaludku

V roce 2012 šokovala veřejnost ruská modelka Kira Dikhtyar, když prozradila to, o čem se v kuloárech už dlouho šuškalo. Aby na sobě při chůzi na mole neměly modelky ani gram tuku, polykaly projímadla a prášky na hubnutí na předpis. Kromě toho se prý zoufale snažily umlčet svůj kručící žaludek vatou, namočenou do pomerančového džusu. Cukr z džusu se měl postarat alespoň o minimální příjem energie, vata zase měla obalamutit břicho, že se v něm nachází potrava. Tahle drastická metoda podle webu healthline.com není dietou, ale psychickou poruchou příjmu potravy. A ta může v krajních případech skončit i smrtí.

Zdroje:

https://sjidelnicek.cz/tasemnicova-dieta/

https://www.jimeto.cz/cigaretova-dieta-byla-nebezpecnym-vystrelkem-sve-doby-tabakovy-prumysl-vydelaval-na-touze-zen-zhubnout/

https://www.svetzeny.cz/zdravi/nejsilenejsi-diety-vsech-dob-ktere-byste-drzet-nechteli