Nejlepší zázvorový detox a očista

Zázvor se používá ve většině detoxikačních programů díky své schopnosti "čistit tělo tím, že stimuluje trávení a krevní oběh. Podporuje očistu těla, tím, že čistí nahromaděné odpadní látky a toxiny v tlustém střevě, játrech a dalších orgánech. Máte za to, že to jsou babské rady? Tak vězte, že vědci provedli rozsáhlou studii, která potvrdila, že zázvor dokáže vaše tělo například detoxikovat od těžkých kovů (které v sobě máme všichni), například olova.

Kořen zázvoru je úžasná potravina, která by měla být základní položkou v našem jídelníčku. Kořen zázvoru se již tisíce let používá v ájurvédě a čínské medicíně k léčbě nevolnosti, zánětů, dodává tělu antioxidanty, léčí oslabený imunitní systém, napravuje funkci dýchacích cest, zmírňuje bakteriální infekce, odstraňuje plísňové infekce, hojí vředy a přirozeně zlepšuje cukrovku.

Zdroj: Youtube

Rychlý recept ze zázvoru

Budete potřebovat asi 3 cm oddenku zázvoru, který nastrouháte na jemném struhadle. Na plotně přiveďte k varu hrnec s 1 litrem vody a zázvor v něm chvíli povařte, stačí 5 minut. Můžete pít teplé jako čaj nebo směs nechte vychladnout, potom ji přeceďte přes jemné sítko, ochuťte medem a lžící citrónové šťávy a přelijte nejlépe do skleněné lahve. Zázvorovou vodu uchovejte v lednici a popíjejte ji místo limonády. Měla by se zkonzumovat během 24 hodin, každý den si proto připravte novou. Recept je podle návodu iReceptar.

Tip redakce: Chcete podpořit zdravotní účinky zázvoru? Přidejte si do nápoje kurkumu a skořici.

Příprava

půl lžičky zázvoru
půl lžičky skořice
půl lžičky kurkumy
1 lžička kokosového oleje
1 lžička medu
Smíchejte všechny přísady v hrnku, dokud se nevytvoří pasta. Přidejte horkou vodu a důkladně promíchejte. Přelijte přes jemné sítko. Doporučená dávka jsou dva hrnky denně.

Traduje se, že takový nápoj „působí proti 60 nemocem.“ Kurkuma i skořice zbavují tělo toxinů a podporují hubnutí. Dokonce skořice údajně působí proti celulitidě. Tak do toho.

Zdroj:iReceptar,výzkum, studie