Zavařování v mikrovlnce

Zavařování v mikrovlnce je rychlý a efektivní způsob, jak si připravit malé dávky zavařování. Začněte tím, že si připravíte ovoce nebo zeleninu a umístíte je do mikrovlnné stálé nádoby vhodné pro zavařování. Přidejte cukr nebo sladidlo a citronovou šťávu pro dochucení. Poté zavařovací nádobu zakryjte a umístěte ji do mikrovlnky. Nastavte mikrovlnnou troubu na vysoký výkon a zavařujte ingredience po dobu několika minut, případně podle receptu. Během zavařování se vytvoří pára, která pomáhá udržet čerstvost a chuť. Po dokončení procesu opatrně vyjměte nádobu z mikrovlnky a nechte ji vychladnout před skladováním.

Zavařování v troubě

Trouba je dalším skvělým nástrojem pro zavařování. Začněte tím, že si připravíte ovoce nebo zeleninu a umístíte je do zavařovacích sklenic. Přidejte cukr, sirup nebo jiné dochucovadlo podle svého výběru. Ujistěte se, že jsou sklenice pevně uzavřené. Poté předehřejte troubu na požadovanou teplotu a umístěte zavařovací sklenice na pečicí plech. Zapněte troubu a pečte sklenice po dobu stanovenou v receptu. Během pečení se vytvoří vnitřní tlak, který pomáhá zachovat chuť a čerstvost. Po dokončení procesu opatrně vyjměte sklenice z trouby a nechte je vychladnout před skladováním.

Zavařování v myčce na nádobí

Ano, správně jste četli! Myčka na nádobí může být také využita pro zavařování. Začněte tím, že si připravíte ovoce nebo zeleninu a umístíte je do zavařovacích sklenic. Přidejte cukr, sirup nebo další přísady podle receptu. Ujistěte se, že jsou sklenice pevně uzavřené. Umístěte sklenice do horního koše myčky na nádobí tak, aby byly bezpečně upevněny a nemohly se pohybovat během cyklu mytí. Nastavte myčku na vyšší teplotu a spusťte program mytí. Během cyklu mytí se sklenice ohřejí a vytvoří se vnitřní tlak, který pomáhá uchovat čerstvost a chuť. Po dokončení cyklu mytí opatrně vyjměte sklenice z myčky a nechte je vychladnout před skladováním.

Je důležité si uvědomit, že každý spotřebič může mít odlišné nastavení a funkce, proto je vždy důležité dodržovat pokyny výrobce a příslušné recepty pro zavařování v daném zařízení.

Ujistěte se také, že používáte vhodné zavařovací nádoby, které jsou odolné vůči vysokým teplotám a tlaku. Sterilizujte sklenice a víčka před použitím, abyste zajistili hygienické podmínky.

Zavařování ve spotřebičích jako je mikrovlnka, trouba nebo myčka na nádobí nabízí moderní a pohodlný přístup k zachování čerstvosti ovoce a zeleniny. Nebojte se experimentovat a najít své oblíbené recepty, které budou vyhovovat vašim chutím a potřebám.

Pamatujte však, že zavařování vyžaduje pečlivost a dodržování základních bezpečnostních opatření. Vždy dodržujte správné postupy a ujistěte se, že spotřebiče jsou v dobrém stavu a bezpečné k použití.

Nyní, když znáte tyto tři způsoby zavařování v moderních spotřebičích, můžete se pustit do přípravy svých vlastních lahodných zavařenin. Buďte kreativní a využijte sezónní ovoce a zeleninu k přípravě skvělých pochoutek, které vám budou chutnat po celý rok.

Zdroj:

https://www.nasenadobi.cz/blog/jak-zavarovat--tady-je-5-metod-domaciho-zavarovani/