Chytré hodinky, fitness náramky a sporttestery

Pokud patříte mezi sportovní začátečníky nebo vám třeba chybí dostatečná motivace, pořiďte si společníka v podobě fitness náramku, sporttesteru nebo chytrých hodinek, protože s nimi jde cvičení opravdu snáz. Tyhle vychytávky se stanou vašimi sparing partnery, protože podají spolehlivou zpětnou vazbu o tom, jak si během svých aktivit vedete. Co všechno umí?Změřit tepovou frekvenci, zjistit, zda spalujete cukry nebo tuky, spočítají ušlé kroky, překonanou vzdálenost při běhu, dokážou vyhodnotit, jak jste byli při každém tréninku efektivní nebo porovnat vaše výkony třeba s kolegy. Získáte tak skvělou motivaci ke zlepšení svých výkonů a věřte, že jakmile si jednou takovou věc vyzkoušíte, příště už nebudete chtít jinak.

Elektrický zubní kartáček

Pokud jste tak trochu lajdáci na čištění zubů, pomoci vám mohou elektrické zubní kartáčky, které jsou nabité Smart funkcemi – ty se postarají o to, abyste chrup čistili správně a důkladně – hlídají správný tlak i čas při čištění, a díky speciálním technologiím efektivně odstraňují zubní plak. Sami si z několika možností vyberete, zda chcete čistit s vysokou či nízkou intenzitou podle citlivosti zubů, a oceníte i zabudované digitální “hodinky”, které vám hlídají dobu čištění. Kartáčky můžete pomocí aplikace i propojit s chytrým telefonem, a sledovat tak, jak komplexní je vaše péče o chrup, nebo co můžete vylepšit. Stomatologové doporučují také používání zubní sprchy, která je prý účinnější, než běžné mezizubní kartáčky a nitě - díky různě silným proudům vody se propláchne každá štěrbina v ústní dutině.

Horkovzdušná fritéza

Tuk je nositelem chuti a proto nám smažená jídla tak moc chutnají. Těžko se jim odolává, jenže se zdravým životním stylem nemají mastné hranolky, smažený květák, ani obalovaná kuřecí křídla zrovna moc společného. Řešením je pořídit si spotřebič do kuchyně, díky kterému můžete smažit téměř bez tuku. Horkovzdušná fritéza má uvnitř topné těleso a ventilátor, který proudí rovnoměrně a smaží pokrmy svým prouděním. Pro větší křupavost stačí, narozdíl od klasického “friťáku”, přidat opravdu jen pár kapek oleje.Díky tomu si můžete dopřát “fitness fast food”, třeba takové batátové hranolky chutnají fantasticky!

Chytrá láhev

Někteří z nás, a v zimě obzvlášť, mají problémy s dodržováním pitného režimu – zkrátka na pití zapomínáme, a důsledkem je pak dehydratace, bolest hlavy, zrychlené stárnutí pokožky a další komplikace. Pokud málo pijeme, zadržujeme v těle vodu, jsme oteklí a hůře se nám shazují kila. Chytrá láhev pomůže se zanedbaným pitným režimem zatočit. Speciální láhev na pití je vybavena LED diodami, které vás rozsvícením upozorní vždy, když je čas se napít. Díky tomu zvýšíte příjem tekutin a vašemu tělu se uleví. Láhev navíc umí uchovat tekutiny chladné až po dobu 24 hodin, nebo ji můžete propojit s telefonem pomocí mobilní aplikace, která zaznamenává množství vypitých tekutin během dne.

Anatomický polštář

Kvalitní spánek je pro naše zdraví zcela zásadní, to všichni víme. Pokud se probouzíte celí zlámaní, s bolestí hlavy nebo zad a šíje, je na čase něco změnit. Na vině může být nevhodný polštář na spaní, při kterém vaše krční páteř trpí. Na trhu je dnes na výběr mnoho anatomických polštářů z paměťové pěny, které díky přirozenému tvarování poskytují krční páteři optimální polohu. Vy se pak budete probouzet dokonale odpočatí a hlavně bez bolesti.

Zdroj: Youtube

Hlídač glukózy

Abyste zjistili, po jakých potravinách vám lítá hladina krevního cukru, nemusíte si nic píchat do prstu, jako dříve. Moderní čtečku s volitelným alarmy si připevníte na paži, a ona tak neustále monitoruje a ukládá data o hladině krevního cukru. Vy je sledujete jako křivku. Díky voděodolnému senzoru můžete senzor nosit až 14 dní vkuse. Alarmy vás upozorní v případě, že je vaše hladina glukózy příliš nízko nebo vysoko. Díky spárované aplikaci, kam si zapisujete jídelníček, máte i několik dnů zpětně přehled o tom, po jakém jídle vám hladina cukru vyskočila a kdy byla naopak stabilní, a budete tak vědět, jaké potraviny je lepší vynechat, a co vám naopak nevadí.

Smart gadgety

Osobní váha s Wi-Fi vám kromě vážení hmotnosti nabízí i další možnosti. Dokáže například změřit množství svalové a kostní hmoty, procento vody v organismu nebo tělesný tuk, včetně toho viscerálního. Narazit můžete také na smart švihadlo, které dokáže měřit čas nebo počet přeskoků. Technologiím a kreativitě výrobců se však meze nekladou, a proto dnes už narazíte i na různá fitness zrcadla, svalové stimulátory či oxymetry, které zjistí přísun kyslíku v krvi a upozorní vás v případě, že dojde k jeho poklesu.

Zdroj:

Autorský článek

https://www.nuffieldhealth.com/article/20-life-hacks-to-turn-your-health-around

https://www.elevateme.ai/health-hacks/healthy-lifestyle-health-hacks/