Vyhněte se kocovině

Alkohol tělu nesvědčí. Má hodně kalorií, a pokud to s ním přeženete, následná kocovina vám přinese únavu, špatnou regeneraci a potřebu nacpat do sebe spoustu jídla.
Nemusíte nutně abstinovat, ale s drinky to nepřehánějte. Dejte si jeden, maximálně dva. Držte celý večer poloplnou skleničku, ať se vyhnete neustálému dolévání.

Nejdříve jídlo, pak cukroví

Patříte k těm, kdo ujíždějí na vánočním cukroví? Přejídání sladkým nejsnáze zabráníte tak, že si na něj v břiše nenecháte místo. Zaměřte se na zdravou snídani, oběd a večeři a jezte v pravidelných intervalech. Cukroví si dovolte jako svačinu či dezert.
A mlsejte oříšky, rychle vás zasytí. Dobrou službu udělá i proteinový drink – dejte si ho předtím, než vyrazíte na návštěvu k příbuzným. Ručíme vám za to, že pak nevyluxujete celý stůl.

Vánoční procházky

Je mnoho rodin, kde jsou vánoční procházky (návštěvy hřbitovů, kostelů, betlémů) tradicí. Pokud mezi ně patří i ta vaše, máte vyhráno. A jestli ne, zkuste tento zvyk doma zavést. Hoďte na sebe kabát a jděte se alespoň na hodinku projít. Vytráví vám, uděláte něco pro svoje zdraví a ještě nasajete vánoční atmosféru.
Nemůžete-li své blízké k toulkám venku přemluvit, zkuste je vytáhnout na vánoční návštěvu některého ze svátečně vyzdobených měst. Co takhle výlet do Vídně? Krásná je ale i vánoční Praha, Brno nebo třeba Olomouc.

Domácí rutina

Vytvořte si sama pro sebe velmi jednoduchou rutinu, kterou se pak snažte každý den splnit. Třeba 50 angličáků, 50 dřepů, 50 sklapovaček a 50 kliků. Napište si svou rutinu na papírek a postupně si odškrtávejte každé opakování, které se vám v průběhu dne povede. Budete na sebe pyšná!

Zdroj: časopis Kondice, www.zabehu.cz