V posledních letech se stále více lidí zaměřuje na zdraví, což se odráží i v trendech vánočních dárků. V roce 2023 jsou dárky jako doplňky stravy, masáže nebo sportovního vybavení na vrcholu seznamu přání mnoha lidí. Dárkem, který vašemu blízkému pomůže najít větší rovnováhu v hektickém životě a který podporuje zdravý životní styl určitě nic nezkazíte.

Zdroj: Youtube

Pokud ještě stále váháte, jakým dárkem potěšit svou rodinu a přátelé, přinášíme vám pár tipů. Určitě to bude lepší než ponožky, čepice, rukavice, levné balíčky s nekvalitní kosmetikou z drogerie nebo utěrky. Zde jsou nápady z naší redakce na zdravé dárky pro rok 2023.

Vitamíny pro posílení imunity

Jistě, vitamíny nemusí znít jako nejvíce okouzlující nápad na dárek. Zima je obdobím, kdy lidé jsou náchylnější k nachlazení a chřipce. Vitamíny, jako je vitamin C a D, jsou známé svou schopností posilovat imunitní systém. Vitamíny jako B-komplex podporují energii, zdraví nervového systému a mohou pomoci zlepšit náladu během krátkých zimních dnů. Magnesium a vitamin B6 mohou přispět k lepšímu spánku, což je v zimě, kdy se lidé mohou cítit unavenější, velmi užitečné.

Návštěva dietologa nebo výživového poradce

Poukaz k návštěvě dietologa nebo výživového poradce je výjimečným dárkem, který v sobě nese hlubší hodnotu péče o zdraví a pohodu obdarovaného. Tento dárek je ideální pro ty, kteří si přejí zlepšit svůj životní styl, ale možná nevědí, jak na to. Navíc, v dnešní době, kdy mnoho lidí tráví čas hledáním informací o zdravém stravování na internetu, poskytuje tento dárek přístup k odborníkovi, který může nabídnout personalizované a vědecky podložené informace. To je obzvláště cenné v době, kdy je tolik rozporuplných informací o výživě. Poukaz na konzultaci s dietologem nebo výživovým poradcem může být také prvním krokem k dlouhodobým změnám v životním stylu.

Poukaz na masáž, do fitness nebo na kurz jógy

Stejně jako v předchozím případě, u poukazy bývají oblíbené a s velkou pravděpodobností neskončí zaprášené na dně skříně, jak se to stává u jiných dárku. Na začátku roku bývají lidé motivovaní změnit svůj životní styl, některým to vydrží jen do února, ale jiným se to opravdu podaří. Pokud budete mít zrovna vy vliv na to, že se váš blízký člověk vydal na zdravější cestu, budete z toho mít dobrý pocit. Fitness centra dneska nabízejí individuální lekce s trenérem, skupinové lekce a často mají i wellness zázemí. Co se týká masáží, tak je opravdu málo lidí na světě, kteří by nechtěli tímto způsobem relaxovat a na chvíli si udělat přestávku od hektického života. Stejně tak jóga je něco, co člověku pomůže zklidnit nervový systém, pomáhá s bolestmi zad a kompenzuje náš sedavý životní styl. V lednu se většinou otvírají nové kurzy pro začátečníky, tak takový poukaz na jógu pod stromečkem je dobré načasování.

Sportovní vybavení

Muži bývají hračičkové a ještě výkonnostně naladění, takže všemožná udělátka jsou fitness hodinky, trackery a další technologické vychytávky je potěší. Pokud teď alespoň trochu sportuj nebo se k tomu chystají. A rádi soutěží mezi sebou, což umožňují různé aplikace, kde si své výkony mohou porovnávat. At už jsou to počty naběhaných kilometrů, jak rychle vyjeli kopec za domem anebo kdo má lepší kvalitu spánku. Navíc, sportovní vybavení a fitness hodinky jsou často navrženy tak, aby byly odolné a vhodné pro různé druhy aktivit, což z nich činí praktický a dlouhodobě užitečný dárek.

Zdroj: autorský článek