Premium obsah

Banánová svačina vás nakopne a povzbudí mozek

Banánová svačina vás nakopne a povzbudí mozek
Banány jsou velmi oblíbenou potravinou a není se čemu divit. Obsahují mangan, což je prvek důležitý pro zdravou funkci nervového systému. Banány patří mezi přírodní zdroje glukózy, která vašemu tělu dodá rychlou energii pro svaly, proto je mají hodně rádi sportovci jako lehké jídlo před tréninkem. Obsahují velmi důležité vitamíny B1, B2 a B6.

Banány obsahují rovněž vysoký obsah železa, což ocení každý, kdo bojuje s chudokrevností. Dužina je plná vlákniny, která napomáhá trávicímu systému. I přesto, že banán není kyselý, obsahuje vitamín C.

Je zdrojem draslíku, který pomáhá v prevenci vysokého tlaku, srdečních a mozkových příhod. Funguje jako vynikající náhrada za sladkosti.

Banány jsou také zdrojem pektinu, který pročišťuje krev. Při detoxikační kúře byste neměli zapomenout na konzumaci banánů, ty totiž odvádějí z těla toxické látky a odvodňují.

Banány mají mnoho využití. Jsou výborné samotné, dají se ovšem využít i při pečení jako sladidlo, nebo dokonce jako veganská náhrada vejce.

 

Vyzkoušejte jablečné sušenky

Suroviny

  •       60 g jemných vloček
  •       1 střední jablko
  •        ½ banánu
  •       1 polévková lžíce ořechového másla (mandlového)
  •       ½ čajová lžička skořice
  •       špetka soli

 

Postup

Jablko nastrouháme.

Banán rozmačkáme a vmícháme k jablku.

Poté přimícháme ostatní ingredience.

Na plechu s papírem na pečení vytvoříme dvě větší sušenky, které dáme péct 20–25 minut na 175 °C.

Zdroj:

https://www.instagram.com/_elliska/

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.