Benefity suchého kartáčování

Hlavním důvodem, proč zařadit suché kartáčování do své denní rutiny, je především stimulace krevního oběhu a lepšího prokrvení kůže. Celkem logickým následkem kartáčování je také odstranění odumřelých kožních buněk. Vaše pokožka bude jemnější, rozzářenější a méně suchá.

Dalším důležitým benefitem je stimulace lymfatického systému. Pravidelné kartáčování pokožky pomáhá stimulovat normální průtok lymfy v těle. Díky tomu umožňujete svému tělu, aby se přirozeně detoxikovalo. Rozprouděním lymfy také zamezíte zadržování vody v těle. To bude mít pozitivní vliv na imunitní systém. Určitě ale také oceníte, že díky tomu se zmírní viditelné projevy celulitidy na vaší pokožce. V neposlední řadě je kartáčování velmi příjemné, můžete si u této procedury tedy odpočinout a zrelaxovat se.

Jak na to?

Na suché kartáčování nepotřebujete nic jiného než kartáč s přírodními štětinami. Pro celou proceduru platí jedno hlavní a velmi důležité pravidlo – všechny tahy provádějte směrem k srdci. Začněte u kotníků. Kartáčujte nohy dlouhými hladkými tahy. Vyhněte se trhaným pohybům. Pokračujte od kotníků nahoru, vždy směrem ke středu těla. Stejný proces opakujte s dlaněmi rukou, kdy budete pokračovat opět směrem k srdci.

Další oblast kartáčování je podbřišek, kde kartáčování podporuje trávení. Zde kartáčujte krouživými pohyby proti směru hodinových ručiček. Nezapomeňte ani na záda a dekolt. Na kartáč tolik netlačte, celý proces by měl být příjemný a kůže by po něm neměla být výrazně zarudlá.

Vhodný čas pro kartáčování

Ke kartáčování byste si měli najít čas každý den po dobu nejméně pěti minut. Masáž provádějte před sprchou, nejlépe ihned po ránu, kdy pomůžete tělu zbavit se po noční regeneraci odpadních látek. Další skvělou příležitostí, kdy masáž zařadit, je po cvičení nebo po jakémkoli pohybu. Velmi oblíbené je kartáčování v rámci saunování, ať už preferujete finskou saunu, nebo infrasaunu. Dle ájurvédy se také po suchém kartáčování doporučuje masáž abhjanga, kterou provádíte sami pomocí aplikace ájurvédského nebo sezamového oleje na celé tělo.

Suché kartáčování by mělo být následováno teplou sprchou. Nezapomeňte se masírovat vědomě. Po každé proceduře nezapomeňte sami sobě poděkovat, že tohle pro sebe a své tělo děláte. Zasloužíte si to.