Premium obsah

(Ne)zdravé dědictví. Proč návyky rodičů zásadně ovlivňují budoucí zdraví dětí?

(Ne)zdravé dědictví. Proč návyky rodičů zásadně ovlivňují budoucí zdraví dětí?
Kila navíc i civilizační nemoci často nejsou ani tak otázkou genetiky, jako spíš špatných návyků, které nám předali rodiče. Jak tedy potomkům založit na zdravý a dlouhý život? V první řadě to chce začít u sebe.

Hektická moderní doba změnila stravovací a pohybové návyky, které jsou součástí životního stylu každého z nás. Ten je nejdůležitější podmínkou našeho zdraví. A ovlivňuje i naše potomky, pro které jsme po dlouhou dobu vzorem.Na rodičích tedy z velké části záleží, zda děti, a tím i budoucí pokolení, budou trpět civilizačními chorobami, jako jsou cukrovka prvního typu, onemocnění kardiovaskulárního systému, onkologická onemocnění, ateroskleróza nebo třeba hypertenze. Zároveň je třeba říct, že prázdné adorování zdravého životního stylu nefunguje. Děti si totiž fixují a do dospělosti nesou hlavně to, co opravdu vidí u svých dospělých vzorů, a už výrazně méně to, co jim k tomu rodiče říkají. Pokud tedy dítě ponoukáte, aby místo sezení u televize vyrazilo ven, sami byste s televizním ovladačem v ruce měli trávit co nejméně času. Na co se tedy doma nejvíce zaměřit? 

SEJDĚTE SE U STOLU

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.