Zdroj: Youtube

Pokud jste o této vojenské metodě ještě neslyšeli, jste na správném místě, v podstatě se jedná o starý spánkový trik, který byl vyzkoušen a otestován americkou armádou. Ano, čtete správně: americká armáda. To proto, že tato technika funguje i v intenzivním (rozumějme v bojovém) prostředí, píše magazín Glamour. Je tedy pravděpodobné, že když ji dokážou používat v americké armádě, kdy jim nad hlavou lítají rakety, máme velkou šanci, že bude fungovat i v našich bytech a domech s dupajícími dětmi a hlučnými sousedy, kteří neustále něco vrtají.

Web inc.com vychází z knihy Relax and Win, kterou napsal Lloyd Bud Winter. Autor zde popisuje, jak na to. Vojenská metoda vám možná nepomůže usnout rychleji hned napoprvé, ale čím důsledněji ji budete používat, tím lépe se naučíte relaxovat. A uvolnit se. Nezapomeňte, že klíčem k úspěchu je právě praxe.

Návod, jak rychleji usnout

Uvolněte celý obličej. Zavřete oči. Dýchejte pomalu a zhluboka. Pak pomalu uvolněte všechny obličejové svaly. Pokud vám to pomůže, začněte svaly na čele a postupujte dolů. Uvolněte čelist, tváře, ústa, jazyk, všechno. Včetně očí, uvolněte je.

Spusťte ramena a ruce. Uvolněte veškeré napětí. Uvolněte šíji, krční páteř, vnímejte, jak se propadáte do židle nebo postele. Pak začněte u horní části pravé paže a pomalu uvolněte biceps, předloktí a ruce. Opakujte na druhé straně. A nezapomeňte stále pomalu a zhluboka dýchat.

Vydechujte a uvolněte hrudník. S uvolněnými rameny a pažemi by to mělo být snadné.

Uvolněte nohy. Začněte pravým stehnem, nechte ho zabořit do židle nebo postele. Poté proveďte totéž s lýtkem, kotníkem a chodidlem. Postup opakujte s levou nohou.

Nyní si vyčistěte mysl. Připouštím, že je těžké na nic nemyslet. (Já nakonec myslím na to, že nemyslím na nic.) Zkuste si v mysli udržet nějaký obraz. Vyberte si něco uvolňujícího. Představte si, jak pohodlně ležíte ve tmě.

Zdroj:

  • https://www.glamourmagazine.co.uk/article/military-method-sleep
  • https://www.inc.com/jeff-haden/use-military-method-to-fall-asleep-within-2-minutes-starting-tonight.html