Premium obsah

Slzení očí může vyřešit i akupunktra

Slzení očí může vyřešit i akupunktra
Slzení očí je nepříjemný projev alergií, zánětu oka, ale také běžný problém, s nímž se lidé potýkají zejména během zimních měsíců. Odborníci poukazují na paradox, kdy příčinou slzení může být i syndrom suchého oka.  
Zdroj: Youtube

Když kapky nestačí

Od potíží pomohou ulevit speciální oční kapky. U vážnějších případů ale nemusí být účinné. Novou nadějí pro pacienty se stala akupunktura.

„Kapky, takzvané umělé slzy, nahradí nedostatek slz a jsou většinou první volbou při řešení problému. Sice napravují potíže způsobené syndromem suchého oka, ale neřeší jeho příčiny. Přirozenou a velmi účinnou léčbou jsou kapky vyrobené z krve pacienta. Odebraná krev se odstředí a upraví tak, že vzniknou čiré kapky obsahující řadu přirozených léčebných látek, které regenerují povrch oka. Ty jsou navíc bez konzervačních přísad a nemají vedlejší účinky. Poměrně nově se při léčbě používá akupunktura. Jedná se o metodu tradiční čínské medicíny, která má tisíciletou tradici, a lze díky ní ovlivňovat i léčit některé oční nemoci a vady, mezi které syndrom suchého oka patří. Lidé se přitom nemusí bát, že by jim lékař píchal jehly do oka. Aplikují se do akupunkturních bodů blízko oka, ale také na různá místa po celém těle,“ vysvětluje Pavel Stodůlka.

Zdroj:

  • magazín Květy
  • https://www.pavelstodulka.cz/
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.