Premium obsah

Skořice – vánoční vůně i koření pro zdraví

Skořice – vánoční vůně i koření pro zdraví
Skořice je známé exotické koření s lehce nasládlou chutí a silným aroma. Právě pro tu neodolatelnou vůni si Vánoce bez ní už ani neumíme představit. Skořice je na Vánoce všude kolem nás. Cítíme ji v perníčcích, ve svařeném vínu i jablečném štrúdlu. Dokonce ji často vídáme i na vánočních dekoracích. Umí toho ale mnohem víc. Své uplatnění najde při chřipce, detoxikaci, trávicích potížích nebo angíně. Proč ji tedy častěji zařazovat do jídelníčku?

Prevence chřipky

Skořice účinkuje skvěle proti širokému spektru virů a bakterií, proto se doporučuje konzumovat právě v období nachlazení a chřipek. Lze ji považovat za přírodní antibiotikum, působí protizánětlivě. Pro zvýšený účinek se doporučuje kombinovat ji s medem. Takovou malou protivirovou bombu si doma můžete namíchat přípravou zázvorového čaje s trochou skořice, hřebíčku a medu. Takový nápoj vás opravdu postaví na nohy a podpoří vaši imunitu.

Zlepšuje zažívání

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.