Premium obsah

Sezonní jídelníček na červen

Sezonní jídelníček na červen
Jíst sezonně, tedy podle toho, co nám v daném období příroda a naše zahrádka právě nabízí, se zdá být jedním z našich hlavních cílů, co se stravování týká. Naše mysl se soustředí na to, abychom co nejvíc využívali lokální potraviny, které k nám necestovaly přes půlku zeměkoule a nejsou nijak chemicky ošetřeny. Vyjít v sobotu dopoledne na farmářské trhy a z úlovků od farmářů sestavit jídelníček se možná ze začátku zdá trochu nemožné, ale opak je pravdou. Pokud se naše mysl naladí na aktuální období, bude to jednodušší, než si myslíte. A co si můžeme připravit a zpracovat právě nyní, v červnu?

Co najdeme na zahrádce

Abychom mohli efektivně a kreativně plánovat, co uvaříme, je dobré si nejprve uvědomit, co vlastně v červnu dozrává. Co by mělo v tomto období v našem jídelníčku převládat? Ze zeleniny si na zahrádce můžete natrhat čerstvé ředkvičky, špenát, chřest, ale i zelené fazolky a hrášek. Z ovoce se můžeme těšit na oblíbené jahody, třešně, rebarboru a také angrešt a meruňky. Není nic pozitivnějšího než vařit z těchto úžasných surovin. Vařit v červnu znamená vařit z celé palety jasných barev. Potěšíte všechny smysly, nejen chuťové buňky.

Co dobrého uvařit

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.