Premium obsah

Sezónní jídelníček: Co si dopřát v červenci

Sezónní jídelníček: Co si dopřát v červenci
Prázdniny začínají. Dlouho očekávané období rádi trávíme na chalupě či u babičky, kde odpočíváme a čerpáme sílu z toho, co nám příroda nabízí. A že toho v červenci není málo! Pokud se dobře porozhlédneme po zahrádce nebo třeba po lese, najdeme spoustu dobrot, jež můžeme v červencovém jídelníčku využít. Ovoce i bylinky, které tu najdeme, jsou přesně tím, co si naše tělo právě teď žádá. Co tedy zařadit do našeho jídelníčku?

Bobulovité ovoce

Během července si můžeme plnými doušky dopřávat bobulovité ovoce, jako je rybíz, angrešt a borůvky. Nastává čas borůvkového koláče, který mnozí vyhlížejí téměř celý rok. Zapomeňte na kanadské borůvky z plastového kyblíčku ze supermarketu. Vyrazte do lesa s hrnečkem a celý ho naplňte borůvkami. Takovou příležitost jindy v roce mít nebudete, proto neváhejte. Borůvky můžete využít i k výrobě zdravého ranního smoothie. Rozmixujte si je ráno s banánem, oříšky a ovesným mlékem. Nejenže vás zasytí, ale dodá vašemu tělu denní dávku antioxidantů. Na zahrádce můžete objevit keře obalené rybízem a angreštem. Narazit můžete i na méně známou jostu, která je kříženec černého rybízu a angreštu. Z bobulí můžete v kuchyni vykouzlit osvěžující letní nepečené dezerty, ale nejvíc se hodí k přípravě marmelád. Je to skvělý způsob k uchování letního ovoce i pro zimní období.

Lečo, nebo ratatouille?

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.