Na úvod je třeba říci, že osobně anální sex nepovažuji jen za průnik penisu nebo připínáku do zadních vrátek. Zahrnuji do něj veškerou anální stimulaci – i tu, kterou provádíme o samotě. Protože je sliznice těchto míst velice citlivá a svěrače pevné, je vhodné se na nadcházející dráždění tak trochu připravit. Jak na to? Mám pro vás jednoduchý postup.

1) Chci to?

Tento bod je první a zásadní – zeptejte se sami sebe, zda se vůbec chcete pouštět do dráždění této oblasti. Není to jen kvůli tomu, že to chce partner? Pokud ne, můžete pokračovat dál. Pokud ano, zamyslete se, kdo to tedy vlastně chce, koho to vzrušuje a jestli umíte říct v posteli ono důležité slovo „ne“.

Možná si nejste jistí – a to je naprosto v pořádku. Při sexu i masturbaci přece můžete kdykoli přestat, pokud vám něco začne být nepříjemné. Mnoho lidí se o svou anální oblast začne více zajímat v momentu, kdy se oni sami při sebeuspokojování nebo ten druhý při sexu tak trochu omylem onoho místa dotkne. Tak jsem i já zjistila, že to vlastně vůbec není špatné, třebaže mě do té doby tyto praktiky nelákaly.

2) Jemné prozkoumávání

V případě jakékoli penetrace, ať už vaginální, anální nebo třeba orální, nebývá nikdy dobrý nápad jít do toho bez rozmyslu a „prostě to tam strčit“. V případě zadních vrátek tohle platí dvojnásob. Zvláště pokud jste začátečníci, vyplatí se něžně prozkoumat celou tuto citlivou oblast ještě předtím, než půjdete dovnitř. Jak na to?

Ideální je objevovat krásy análního potěšení ve stavu, kdy jste vzrušení a zároveň uvolnění – anální svěrače tak nebudou zaťaté a naopak rády povolí, aby umožnily průnik. K tomu ale ani dojít nemusí. Záleží jen na vás, jak daleko půjdete. Pokud objevujete sami, dopřejte si třeba teplou koupel, partnera můžete hýčkat masážním olejem nebo se dlouze líbat a mazlit, než se půjde na věc. Začít můžete třeba tak, že (si) během masturbace, orálního sexu nebo třeba uspokojování pomocí hračky ještě přiložíte navlhčený prst nebo vibrátor k análnímu otvoru a budete jej a jeho okolí něžně laskat či masírovat. Nezapomeňte také na hráz, která bývá zvláště u mužů velice citlivá. Za zkoušku stojí taky oblíbený rimming neboli technika olizování konečníku a jeho okolí zvenku. A právě tady můžete skončit, pokud vám to takhle stačí.

3) A jde se dovnitř

… anebo můžete pokračovat! Před zasouváním čehokoli do análu si nejprve odpovězte na otázku, jak moc vám budou vadit případné „nečistoty“, které k análnímu sexu prostě patří (pokud si neprovedete hloubkový klystýr, který praktikují pornoherci). Zvláště pokud se jedná o anální sex s partnerem, možná je pro vás představa byť jen malého kousku stolice natolik nepřijatelná, že by vám zkazila celý prožitek. V takovém případě se vyplatí konečník trochu vypláchnout.

Za pár stovek na jakémkoli e-shopu s erotickými pomůckami seženete tzv. balonkový klystýr, se kterým se pročistíte za pár minut. Není to nic těžkého, v zásadě jen naplníte balonek teplou vodou, kterou následně vstříknete dovnitř, vypustíte a párkrát zopakujete. Někteří lidé ani tohle nedělají, pouze si zajdou nedlouho před sexem na velkou.

Pokud se rozhodnete pro anální korálky, kolíček nebo jinou drobnější pomůcku, není třeba rozsáhlejší příprava. Stačí se uvolnit, kolíček navlhčit lubrikačním gelem a lehce a velmi pomalu zavést dovnitř. Nikdy nechoďte přes bolest, cítit byste měli maximálně tlak.

U větších pomůcek a penisu už v případě neopatrnosti hrozí poranění citlivé anální sliznice, takže je ideální začít opět s kolíkem a postupně zadeček zvykat – s notnou dávkou lubrikantu. Klíčová je pro vaše uvolnění také důvěra v partnera – s náhodnou známostí z Tinderu se vaše svěrače uvolní jen těžko. Skvělý je anální dilatátor, který funguje tak, že postupným otáčením klíče zvětšujete jeho obvod přímo uvnitř a konečník se tak roztahuje pomalu a s citem. Jelikož se ani výplachem zcela neeliminují nebezpečné fekální bakterie, nezapomeňte v případě penetrace penisem také na kondom a důslednou hygienu po styku.

4) Je to fajn?

Tak co, líbí se vám to? Nyní je čas na zhodnocení. Pokud jste nebyli dostatečně uvolnění, dá se na tom pro příště zapracovat. Anální svěrače jsou zčásti ovladatelné vůlí, zčásti však ne. To znamená, že je jen tak neoblafneme a musíme být opravdu v klidu, aby se nám uvolnily. Zkuste různé relaxační techniky, jako jsou dechová cvičení, meditace nebo autogenní trénink, a třeba už to příště půjde snáz. S partnerem jsou ve hře samozřejmě také mnohé další vlivy – kupříkladu již zmíněný strach z nečistot nebo zápachu. Zkuste si společně promluvit o svých nejistotách a třeba zjistíte, že to vaše polovička vnímá úplně jinak, než jste si dosud mysleli.

Může se stát také to, že se vám anální sex nezalíbí. To je naprosto v pořádku a výborné je, že jste to zkusili a udělali si názor. Možná zůstanete u hlazení análního okolí, nebo se té oblasti vyhnete zcela. Každopádně jste na skvělé cestě za poznáním své sexuality.

Zdroj:

Instagram: @hrackypodlekacky