Poznat sama sebe

Tento bod dávám na první místo, jelikož se děje automaticky již v raném věku. Objevujeme svou vulvu, saháme si na ni a postupně zjišťujeme, že nám doteky v této oblasti přinášejí velmi příjemné pocity. Bohužel býváme záhy rodiči či jinou autoritou upozorněny, že „tohle se nedělá“, a tak svou yoni raději ignorujeme anebo se jí věnujeme potajmu – ovšem s vědomím, že děláme něco zakázaného, a strachem, že nás někdo načapá. Proto má řada žen i v dospělosti neustálý pocit studu při masturbaci, což jim nedovoluje se zcela oddat rozkoši, kterou samy sobě poskytují. Naštěstí nikdy není pozdě na nápravu takových chybných programů, které máme v hlavě dost možná nastavené. Alespoň jednou týdně si vyhraďte čas sama na sebe a pozorujte svou vulvu v zrcadle. Obdivujte ji, dotýkejte se jí a láskyplně s ní mluvte – povězte jí, jak je krásná, co na ní milujete a tak dále. Můžete ji také ochutnat nebo si přičichnout k sekretu, který produkuje. Při masturbaci si snažte uvědomit, co vlastně děláte. Saháte na své tělo a děláte mu dobře. Neděláte nic špatného. Tečka. Stud možná neodejde lusknutím prstu, rozhodně se ale oslabí.

Laskavost ke své yoni

Spoustě žen se nelíbí vzhled, vůně či chuť jejich yoni. Podle ankety na mém instagramovém účtu se pouze přibližně polovině dotázaných žen líbí pohled na své vnější pohlavní orgány. Šedesáti procentům z nich jejich vulva voní a opět pouze necelé polovině žen je příjemná její chuť – zde navíc více než čtvrtina uvedla možnost „nevím“. Je to škoda, protože naše yoni s námi bude už navždy – jinou nedostaneme a měly bychom jí každý den děkovat za to, že je zdravá a přináší nám potěšení. Pokud své ženství budeme milovat, oplatí nám to stonásobně. Řada žen si však místo toho stěžuje na příliš velké pysky, všudypřítomné chloupky nebo nedostatečnou vlhkost. Yoni potřebuje lásku a péči, ne stud a plastické operace. A pokud trpí nějakým zánětem, je stažená nebo citlivá, potřebuje to ještě více.

Prevence

Překvapilo mě, kolik žen zcela vynechává preventivní prohlídky u gynekologa. Ať už je za tím stud, strach, lenost nebo cokoli jiného, překonejte to. Najít milého a empatického lékaře není tak těžké a vyšetření nijak nebolí. Kdybyste měla nedej bože nějaký zdravotní problém, gynekologem může být zachycen v raném stadiu, kdy ještě ani nemusíte pozorovat příznaky. A to za tu trochu nepohodlí rozhodně stojí.

Hygiena

I když se vás prodejci intimních mýdel snaží na každém rohu přesvědčit o opaku, k mytí vulvy nepotřebujete nic víc než obyčejnou vodu. Vagína je samočisticí orgán, tu můžete v klidu vynechat. Jemně opláchněte velké a malé pysky a prostor mezi nimi, vaginální předsíň a klitoris, a máte hotovo. Mýdlo (ideálně to s nižším pH a bez parfemace) můžete využít k omytí konečníku, Venušina pahorku a třísel. Pokud se ráda koupete, tak namísto pěny sáhněte po mořské soli. Vyhněte se deodorantům, parfemovaným vložkám a syntetickým materiálům a vaše yoni bude skákat radostí. Pamatujte: vulva má vonět jako vulva, ne jako růže nebo jahody.

Životní styl

S předchozím bodem souvisí určitě také to, že vulva je ráda na vzduchu. Dopřejte jí volnost alespoň v noci a přes den noste bavlněné kalhotky, které se nikde nezařezávají. Ke štěstí yoni je důležité také to, aby byly vaše pohlavní hormony v harmonii. Toho docílíte především pravidelným pohybem, vydatným spánkem a také vyváženou stravou s omezením alkoholu a jednoduchých cukrů, které narušují rovnováhu vaginální mikroflóry.

Nekonečné potěšení

Posledním, ale neméně důležitým bodem je rozkoš, kterou je třeba svému lůnu dopřávat – ideálně pravidelně. Zkoumejte a objevujte, co vám dělá dobře, kupte si novou erotickou pomůcku, hřejivý gel, vibračního motýlka do kalhotek… cokoli, co vaší yoni působí potěšení. Řiďte se tím, na co má chuť – touží po laskání klitorisu? Chtěla by být zaplněna dildem? Nebo by ráda smyslnou masáž? Přinášejte jí rozkoš na míru a učiníte ji tou nejšťastnější yoni ve vesmíru.

Zdroj:

  • Instagram: @hrackypodlekacky
  • Autorský článek
  • https://www.medicalnewstoday.com/articles/288354
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8618584/
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7789027/
  • https://www.healthline.com/health/womens-health/underwear-hygiene