„Když jsem začala chodit s Radimem, chtěl to každý den. Párkrát za mnou dokonce přijel do práce, aby mi to rychle udělal alespoň na záchodě nebo v kuchyňce. Tehdy jsem si říkala, že už je to trochu moc, dneska bych dala nevím co za to, aby mě takhle překvapil,“ svěřuje se jednatřicetiletá Monika. Podobný problém řeší mnoho žen v dlouhodobém vztahu – zatímco vášně jejich protějšků jsou nejvýraznější v počátcích společného života, ony samy potřebují čas, aby si na partnera zvykly a cítily se s ním bezpečně. Až v opravdu důvěrném prostředí se posléze projeví jejich sexualita v plném rozsahu. Mezitím se rozbouřené hormony oněch pánů zklidní a vrcholy na křivce vzrušení obou zúčastněných se tedy minou.

Někdy jsou těmi odmítanými naopak muži – pětadvacetiletý Jiří je toho ostatně důkazem: „V létě jsem se dal dohromady s Hankou. Ona je ten typ holky, po které touží snad každý chlap – milá, hravá a neuvěřitelně krásná. Má to ovšem háček – už na první schůzce mě obeznámila s tím, že má nižší potřebu sexu. Navíc užívá antidepresiva, která libidu také zrovna neprospívají. Myslel jsem, že mi to nebude tolik vadit, ale opak je pravda. Mít tak sexy holku a nemoct s ní spát častěji než jednou za čtrnáct dní je peklo.“ Příběhů, jako jsou tyto, existují mraky. Málokdy se totiž sejdou dva lidé, kteří si přesně vyhovují z hlediska ideální frekvence společných intimních chvilek. Což je jeden z důvodů, proč dnes víc a víc lidí vyhledává otevřené nebo polyamorní vztahy. Něco vám však prozradím – pokud budete upřímní k partnerovi a především sami k sobě, můžete pohodlně vyřešit jakýkoli nesoulad, který se ve vašem vztahu objeví.

První věc, kterou je vhodné udělat, je zjistit příčinu takového nesouladu. Třeba když s vámi partner „nechce spát“. Co to vlastně znamená? Nechce vůbec, nebo chce méně? Je v poslední době vystavován většímu stresu v práci? Má nějaké zdravotní potíže? Hádáte se spolu častěji? Pokud příčinu nemůžete najít, jednoduše se ho zeptejte. Třeba by rád zkusil něco nového, ale bojí se, že vy ne, takže to raději nenavrhuje. Nebo stále myslí na ten růžový vibrátor, který zahlédl tuhle v koupelně. Možná nabyl dojmu, že vás už nevzrušuje, a proto jste sáhla raději po pomůcce. Pamatujte, že v hlavě se mu může honit cokoli. A vy nejste jasnovidec, takže bez jeho spolupráce daleko nedojdete. Vyhněte se emotivním scénám, obviňování a vyčítání, místo toho si s partnerem sedněte ke kávě a všechno v klidu proberte. Stejný postup bude fungovat i v případě, že vy jste ta, která chce sexu méně. Pokud vidíte, že tomu druhému vaše frekvence nevyhovuje, promluvit si bude vždy dobrý nápad. Ano, konverzace možná příjemná nebude, výsledky ale ano. Zeptejte se sama sebe, jestli jste spokojená s tím, jak často se s partnerem intimně sbližujete. Chtěla byste víc, ale nemáte energii? Udělejte si více času na odpočinek, nebo si společné chvilky naplánujte na dobu, kdy nejste tolik unavená. Máte chuť na sex, ale prostě vás to s ním nebaví? Řekněte, co byste ráda. Povězte partnerovi o vašich nejtajnějších fantaziích. Vyložte karty na stůl. Jestliže problém není nikde a vy jste v pohodě s tím, jak často spolu spíte, pochopitelně se do sexu nemá cenu nutit. Četnost intimních chvil se zkrátka musí řídit tím z dvojice, který chce méně. A ten druhý se vždycky může věnovat sebepotěšení. To je krásné slovo, že? Nezapomínejte na něj.

Zdroj:

Instagram: @hrackypodlekacky