Tak zaprvé, nejedná se o žádné výmysly. Jsou na to studie. Osoby, které měly uspokojivý sex, vypadaly zdravěji, zářivěji a mladší než ty, které ho neměly. A to díky následujícím mechanismům:

1) Zvýšená cirkulace krve – ta zaručí dodání kyslíku všem buňkám v těle, takže i těm kožním. Pleť se napne a rozzáří. Nechte partnera, ať se dlouze věnuje celému vašemu tělu. Hlazení, lechtání, škrábání, masáž, líbání, kousání, olizování… to všechno aktivuje citlivá nervová zakončení a zvýší lokální krevní mikrocirkulaci, takže se kyslík i živiny dostanou tam, kde je třeba.

2) Vyplavení hormonů – chemické látky jako je oxytocin a endorfiny mají nejen pozitivní vliv na naši psychiku, ale také protizánětlivý účinek. Pokud vás tedy trápí akné, vyrážka nebo ekzémy, kvalitní sex vám rozhodně přijde vhod. Tyto látky navíc prokazatelně stimulují tvorbu kolagenu a růstového hormonu, které zajišťují pružnost a mladistvý vzhled kůže. Vlasy a nehty díky nim porostou rychleji a budou silnější a lesklejší. A vy ušetříte za drahé masky a kúry.

Při sexu dále dochází k vyplavování estrogenu, ženského hormonu, díky kterému je pleť vyživená a hladká. Testosteron vám zase pomůže na cestě za vysněnou figurou, viz níže.

3) Spalování kalorií – víte, že při sexu spálíte až 300 kalorií za hodinu? Samozřejmě záleží na tom, jestli zrovna ležíte na zádech, nebo hupsáte na polštáři či partnerovi. Nejenže při tomto mnohdy vydatném pohybu hubnete, ale také pracujete na své fyzičce. Produkovaný pot navíc odvádí z těla toxiny a odpadní látky. Pokud neradi cvičíte, takové pravidelné postelové cvičení je rozhodně lepší než nic.

Vyplavený testosteron se postará o správný růst svalové hmoty podobně jako při silovém tréninku.

4) Prohloubené dýchání – tím, že při intimních radovánkách dýcháte jinak než obvykle, dopřejete svému tělu opět ten zázračný kyslík, po kterém tak touží. Dejte si pozor, abyste nedýchali příliš mělce; pokud budete vědomě posílat dech co nejníže do břicha, odměnou vám bude nejen mnohem uspokojivější vyvrcholení, ale také podpora správného dechového stereotypu. Ten je klíčový pro vaše držení těla.

5) Úsměv na tváři po dobrém orgasmu – a ten sluší úplně každému. J

Zdroje:

The Better Sex Guide to Extraordinary Lovemaking by Dr. Yvonne Fulbright