Premium obsah

Tato listová zelenina je zázrak pro cukrovkáře. Stabilizuje totiž hladinu cukru

Tato listová zelenina je zázrak pro cukrovkáře. Stabilizuje totiž hladinu cukru
Rukola nejenže skvěle chutná, je ale také extrémně zdravá. Její pravidelná konzumace má až zázračné účinky na lidské zdraví. Proč byste měli rukolu zařadit do vašeho jídelníčku?

Rukola je listová zelenina, která je bohatá na neuvěřitelné množství vitaminů a zdraví prospěšných látek. Obsahuje vápník, draslík a vitaminy C, K a A, folát a fosfor. Má mírně ostrou chuť a fantasticky se hodí jak do salátů, tak například na pizzu či na carpaccio. Co ale všechno rukola dovede?

Zdroj: Youtube

1. Je skvělá na hubnutí

Pokud vyměníte sáček brambůrků za mističku rukoly, ocení to nejen vaše zdraví, ale i váha. Stejně jako téměř každá zelenina je rukola velmi nízkokalorická a obsahuje velké množství antioxidantů a vitaminů. Rukola vám také dodá dostatek vlákniny, a podpoří tím metabolismus.

2. Podpoří zdraví srdce

Pravidelná konzumace rukoly vám zajistí dostatek draslíku a hořčíků. Tyto minerály jsou velmi důležité pro naše srdce a kardiovaskulární systém. Draslík pomáhá snížit tlak a hořčík je skvělý proti křečím.

Cukrovka a vyhřezlé ploténky. I tak vyhrál Mistrovství Evropy ve střední váze
Cukrovka a vyhřezlé ploténky. I tak vyhrál Mistrovství Evropy ve střední váze

V sobotu vyhrál na Mistrovství Evropy v Arménii zlatou medaili ve střední váze, a při jedné z disciplín (zercher dřep) se mu povedl nový světový rekord. Náš nejlepší strongman Jiří Tkadlčík má ale na kontě úspěchů mnohem více! A to nejen těch sportovních. Od dětství totiž bojuje s diabetem a před nedávnem si prošel malým peklem, když mu vyhřezly ploténky. Poprat se s tím ale rozhodl po svém a i když ho řada lidí odepsala, je zpátky na výsluní.

3. Je bohatá na antioxidanty

Rukola je plná antioxidantů, které bojují proti volným radikálům v těle. Pokud rukolu zařadíte do své stravy, vyhnete se tím oxidačnímu stresu, který může číhat na každého z nás. 

4. Pro cukrovkáře

Cukrovkářům se obecně doporučuje zelená zelenina. Ta totiž bývá bohatá právě na oxidanty, které mimo jiné pomáhají snižovat glukózu v těle.

5. Prevence rakoviny

Rukola má v sobě látku jménem sulforaphane. Tuto látku najdeme i v jiných druzích zeleniny. Má specifickou hořkou chuť a je dobrá v boji proti rakovině. Pomáhá to tím, že brzdí určitý enzym, který podporuje růst rakovinných buněk v našem těle.

6. Podpora zdraví kostí

Díky vysokému obsahu vitamínu K je rukola skvělá pro zdraví kostí. 

7. Může léčit erektilní dysfunkci

Rukola se již dlouho používá na zvýšení sexuální touhy u mužů. Obsahuje totiž Sildenafil, který může pomoct se snížením krevního tlaku a dobře funguje při léčbě erektilních disfunkcí.

Rukola je mnohem více než jen doplněk k jídlu. Její zdravotní přínosy, zejména pro cukrovkáře, ji činí skvělým doplňkem do každodenního jídelníčku. Pokud vám chutná, zařaďte rukolu více do své stravy a vychutnávejte si nejen její chuť, ale i její neuvěřitelné účinky na zdraví.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.