Premium obsah

Rozhovor: Jím klidně i v noci, přiznává Jana Plodková

Rozhovor: Jím klidně i v noci, přiznává Jana Plodková
Pojem zdravý životní styl znamená pro herečku Janu Plodkovou hlavně naslouchání svému tělu. Když má chuť na čokoládu, tak si ji dá, ale zároveň se hodně hýbe.  

„Když mám chuť na čokoládu, položím tělu otázku: Opravdu ji chceš? V případě čokolády je odpověď těla jasná. Mám totiž sladké ráda. Ale není to tak, že bych ji snědla celou a někdy dokonce mé tělo odpoví „ne“,“ směje se Jana Plodková.
Nepovažuje se za asketu, co chce, to si víceméně dá. Ale snaží se si v životě udržovat rovnováhu. Pravidelně cvičí, několikrát týdně posiluje s vlastní vahou těla, chodí na dlouhé procházky a v poslední době hodně maká na chalupě, kterou s přítelem rekonstruují. 

Zdroj: Šáleová Lucie

Když jí něco nedělá dobře, tak to nejí. Nemá nic, co by si dala na "tajňačku", nemá ráda slovo „hřešit“. Když má hlad, nají se i v noci po představení.„Pokud vám životě panuje rovnováha a harmonie, dá se s tělem dobře vycházet a dopřát si i to sladké. V malém množství,“ dodává herečka Divadla Na Zábradlí, kterou můžete vidět v představením Persony, Mýcení, Vzkříšení, Freudovo pozdní odpoledne, Ztracené iluze.

Rozhovor s Gábinou Partyšovou: Nechci stárnout v televizi
Rozhovor s Gábinou Partyšovou: Nechci stárnout v televizi

Před sedmi lety se zamilovala do jógy, studovala ji na Karlově Univerzitě, pomohla jí překonat těžké životní období a dnes cvičí nejméně třikrát týdně. Moderátorku Gabrielu Partyšovou, která čerstvě oslavila 45. narozeniny, udržuje fit také golf a cvičení na orbitreku.

V jednom kole je i za kamerou. Před prázdninami se jí nakupili tři premiéry a točila také v Itálii točit debut Zuzany Kirchnerové Karavan v hlavní roli s Aňou Geislerovou. Kvůli roli se začala učit mluvit italsky, hraje tam Češku žijící v Itálii. Po prázdninách ji čeká zkoušení dvou nových inscenací.Baterky dobíjí na chalupě. „Když sázím, sekám trávu nebo jen tak ležím pod třešní a koukám. Kdykoliv mám v Praze volný den, jdu někam na procházku nebo si zajedu do Průhonického parku. A tam jen tak sedím na lavičce,“ dodává Jana Plodková.

Zdroj:

Jana Plodková

Seznam filmů, kde hrála 41letá Jana Plodková, je hodně dlouhý. Jedná se o více než třicet filmů a přes dvacet televizních inscenací, za film Protektor získala Českého lva. Jana absolvovala JAMU v Brně, poté účinkovala v HaDivadle, dnes má stálé angažmá v Divadle Na zábradlí. Hraje v představeních Persony, Mýcení, Vzkříšení, Freudovo pozdní odpoledne, Ztracené iluze.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.