Partnerovi rodiče žijí vysoko v Orlických horách, denně dřou v práci, na zahradě i v domácnosti a na nějaké nemoci a rýmičky prý nemají čas. Když jim je smutno, vezmou do rukou lopatu, hrábě nebo křovinořez a utíkají všechny chmury z hlavy vypracovat. A když komukoliv z nás padá imunita nebo chytneme nějaký bacil, mají na to své osvědčené léky. Moje budoucí tchyně se se mnou podělila o tři recepty na zázračné životabudiče, které zaženou kdejaké neduhy. A kdyby ne, bude vám po nich aspoň veselo!

Zdroj: Youtube

Teplý prášek

Když jsem se před pár lety potýkala s chřipkou a chtěla z návštěvy odjet o pár dní dříve, abych rodinu nenakazila, tchyně rozhodla, že to tedy ani náhodou. Posadila mě ke stolu a řekla, že mi dá takový lék, který mě do pár hodin postaví na nohy. Ve skutečnosti mě lék díky množství alkoholu postavil spíš na všechny čtyři, ale rozhodně vypálil všechny bacily.

Ingredience:

  • Panák slivovice
  • Šťáva z celého citronu
  • Čerstvé brusinky
  • Horká voda

Panáka slivovice nalijte do hrníčku. Přimíchejte šťávu z citronu a na dno naskládejte celé čerstvé brusinky. Zalijte vše horkou vodou, nápoj je možné dosladit medem. Popíjejte během dne 2 až 3 šálky tohoto nápoje a do druhého dne budete fit.

Veselý čaj

Tento nápoj nevyléčí vaše fyzické zdraví, rozhodně ale vyléčí smutek. I podle názvu je zjevné, že vám vykouzlí úsměv na tváři. Stačí tři ingredience: rum, griotka a horká voda. Chcete-li, do vody je možné přidat i černý či ovocný čaj na zvýraznění chutě. V chladných smutných dnech je to naprosto ideální "lék" pro dospělé.

Rakytníkové životabudiče

Když jsem poprvé ochutnala tento tchynin recept, slintala jsem blahem. Rakytník obsahuje až 24x více vitaminu C než citron a jediná kulička rakytníku pokryje denní příjem tohoto vitaminu, který je tolik důležitý nejen pro naši imunitu. Tchyně má recepty dva: jeden je s alkoholem, druhý bez.

Rakytníková pálenka

Kuličky rakytníku celé rozmixujeme a necháme pět týdnů macerovat v čisté slivovici či jiné lihovině. Po pěti týdnech pečlivě přecedíme a můžeme podávat. Rakytník dodá alkoholu neuvěřitelně svěži chuť a jeho pozitivní dopady na naši imunitu jsou nevypočitatelné.

Kostky plné imunity

Z kuliček rakytníku vymačkejte veškerou šťávu. Tu vlijte opatrně do formiček na led a dejte do mrazáku. Když si tyto rakytníkové kostičky připravíte na podzim, můžete během zimy kdykoliv lék vytáhnout a hodit do horké vody. Rakytník je chutný a hlavně zdravý. Spotřebovat můžete asi 2-3 kostky denně, dají se přidat i do čaje.

Zdroje:

Autorský článek

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8431556/

https://www.seabuckwonders.com/blogs/health/immune-support-with-sea-buckthorn