Premium obsah

Tip na rychlý oběd do 15 minut. Tato kombinace stojí za vyzkoušení

Tip na rychlý oběd do 15 minut. Tato kombinace stojí za vyzkoušení
Bílý květák znáte, ale co jeho fialového bratra? A mirandu, sestru brokolice? Seznamte se s barevnou košťálovou zeleninou, která je právě teď nejčerstvější.

Když je košťálová zelenina v sezoně, potkáte ji v kdejakém marketu. A to mnohdy i v její barevné podobě. Největší jistotu ovšem představují farmářské trhy. V chuti se barevné koštály od těch běžných výrazně neliší, ale na talíři na sebe strhnou pozornost. Ideální kamufláž pro děti, pro které je zelená na talíři příliš podezřelá.

Zdroj: Youtube

Speciálně vyšlechtěné druhy brokolice a květáku můžou být nejen jinak zabarvené (oranžové, fialové, domodra), ale i tvarované. Třeba taková výhonková brokolice je skvělá na grilu, jen krátce zapečená, politá olejem s trochou česneku nebo namáčená do dipu. Speciální postavení si našlo romanesco, kříženec květáku s brokolicí. Jeho jedinečnost můžete vypíchnout kombinací s luxusními surovinami – pošírovanou rybou, krevetami, chobotnicí, baby brambůrkami. Zajímavý chuťový experiment můžete udělat, když všechny druhy barevných košťálovin povaříte na skus a přidáte k nim omáčky na jednoduchém základu. S kari, uzenou paprikou, římským kmínem…

Romanesco steak

Romanesco rozřežte na velké kusy, případně tak, aby z prostřední části vznikl jeden velký plátek-steak. Lehce osolte a naložte do rozmarýnu a olivového oleje s pepřem. Nechte asi hodinu odležet při pokojové teplotě. Pak opečte (olej už není třeba přidávat). Podávejte s rajčatovou salsou – nakrájená rajčata, šalotka, bylinky (třeba šalvěj s bazalkou), štědrou dávkou olivového oleje a černými sezamovými semínky.

Když na vás na ulicí pokřikují, je třeba se za sebe postavit, říká lektorka
Když na vás na ulicí pokřikují, je třeba se za sebe postavit, říká lektorka

Hvízdání, oplzlé poznámky, vulgární gesta. Většina z nás už tohle všechno ve veřejném prostoru někdy zažila. Jak v takových situacích správně reagovat? „Když na vás na ulici někdo pokřikuje, je nejdůležitější nezamrznout a postavit se za sebe,“ říká lektorka moderní sebeobrany Jasmína Houdek a dává tipy na to, jak se bránit.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.