MÁTE-LI PODEZŘENÍ NA ALERGII, VYDEJTE SE KE SPECIALISTOVI

Alergie se mohou objevit kdykoli během života, nebuďte tedy překvapení, objeví-li se potíže zničehonic. Nejčastěji se alergie projevuje rýmou, zahleněním a nucením ke kýchání. Pyl však dráždí i oči, které pálí a natékají. Přidat se mohou i pocity svědění kůže a ekzém.

Zdroj: Youtube

Vyzkoušejte:

Než dáte na radu kamaráda alergika a pořídíte si jeho léky, poraďte se s lékařem. Alergolog by měl poznat, jestli se opravdu jedná o alergii. Kožní testy, které mohou napovědět i původ alergie, se však obvykle dělají až na podzim a v zimě.

I KDYŽ ALERGOLOGICKÝ TEST LEDACOS NAPOVÍ, SLEDUJTE A ZAPISUJTE SVÉ OBTÍŽE

Důvod potíží je mnohdy těžké odhalit. Takzvané prick testy u lékaře zkoumají obvykle méně než 20 alergenů, a to tak, že se roztok s alergeny kápne na kůži na předloktí a kůže se jemně naruší. Pokud se během patnácti minut objeví zarudnutí, víte, na čem jste.

Vyzkoušejte:

Původce alergií nejlépe najdete vy sami. Některé stromy totiž nekvetou každoročně, původcem však navíc může být i sousedův nový pes nebo nový prášek na praní. Každopádně je dobré si všímat, kdy a kde u vás nastává reakce, a zapisovat si to.

KDYŽ PŘÍRODA ZAČNE KVÉST, CHRAŇTE SE A NOSTE S SEBOU ANTIHISTAMINIKA

Květen patří mezi alergiky k nejnenáviděnějším měsícům. Kvete velké množství travin i stromů. Ze stromů jsou to duby, buky, břízy, borovice i ve městech velmi častý jírovec maďal. Z rostlin pak například lipnice, psárka či hořčice. Od věci tedy rozhodně není sledovat pylové zpravodajství.

Vyzkoušejte:

Základní poučka alergika zní: Mít s sebou vždy svá antihistaminika. Mezi další osvědčené vychytávky patří chodit ven spíše ráno, jít si zaběhat po dešti. Oči chraňte slunečními brýlemi. Zmenšíte tak množství prachu a pylu, které by do nich mohlo vlétnout.

Zdroje: