Pšenice vyšla z módy

Pšenice vyšla z módy
Za to, že se můžeme zakousnout do nadýchané bábovky nebo vyválet těsto na pizzu, vděčíme lepku. Pokud jste celiak, nic jiného než se rozloučit s těmito pochoutkami až do konce života vám nezbývá. Bezlepková dieta si ale získává stále víc příznivců. Berou ji jako možnost, jak si odlehčit jídelníček, získat víc energie a štíhlejší pas. 

Po vejcích a másle, které byly dlouho na black listu, je v posledních letech označována za hlavního viníka našich potíží pšenice. Na její úplné vyloučení z jídelníčku přísahá řada celebrit i sportovců. Podle několika amerických bestsellerových autorů je pšenice hlavním důvodem našeho zhoršujícího se zdraví. Velká část tvrzení o její škodlivosti vychází z knihy Život bez pšenice. Americký kardiolog Dr. William Davis v ní připisuje téměř všechny civilizační choroby od obezity, nemocí srdce, autismu, rakoviny a plešatosti až po osteoporózu nebo poruchy myšlení na účet pšenici.

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.